la ecograf nu a putut sa ii vada inimioara

23-09-2011
nae simona
Nu este medic/terapeut
nae simona
as dori si eu sa imi raspundeti la o intrebare.am 8 saptamani de sarcina am fost la control si ecograf aici in belgia la o doctora romanca si mi-a spus ca totul e in regula cu bebele ca se dezvolta normal ca merge bn sarcina dar nu a putut sa ii vada inimioara apoi sa imi zica ca nu are aparatu bun nu stiu ce sa mai cred va rog mult spuneti-mi ce se intampla
4 comentarii
0
23-09-2011, ora 12:49
Dr. Nicoleta Grigore
Endocrinologie, Bucuresti
Dr. Nicoleta Grigore
in mod normal, ar fi trebuit sa se vada bataile cordului fetal la ecograf. Poate dr chiar avea un ecograf prost. Faceti o alta ecografie daca aveti posibilitatea.sanatate.
0
23-09-2011, ora 13:07
nae simona
Nu este medic/terapeut
nae simona
si nu am avut probleme cu sarcina pana acum deloc nu inteleg de ce nu sa putut vedea inimioara bebelusului daca el este dezvoltat complet si la 8 saptamani are 1, 16cm.sincer doctora nici nu mi-a explicat prea bine ce se intampla dupa parerea mea nu este buna...i-am spus ca am sangerat decat o singura data decand am ramas insarcinata si am sangerat ft putin in rest nimik si ea mi-a zis ca stai linistita ca eu am avut paciente care a sangerat pana la 9luni si tot a dus sarcina la bun sfarsit.deci nu a inteles ca eu am sangerat decat o data ft putin nu stiu ce sa cred despre ea.va multumesc
0
10-10-2011, ora 01:23
nae simona
Nu este medic/terapeut
nae simona
am mai facut o ecografie in tara si mi-a spus ca am sarcina oprita din evolutie am fost internata mi sau facut analize si mi-au facut chiuretaj a fost ft dureros pt mn sa aflu asa ceva dar ce sa fac am mers inainte asa a hotarat dumnezeu ca e bn.va multumesc mult ca mi-ati rasp la mesaj...
0
10-10-2011, ora 22:50
Dr. Nicoleta Grigore
Endocrinologie, Bucuresti
Dr. Nicoleta Grigore
Pentru nimic. Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat. sper ca data viitoare sa ai o sarcina fara probleme! multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
06-09-2021, ora 13:17
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Ovobank
Urmați un tratament de donare de ovule și aveți nevoie de o donatoare?
Datorită Ovobank – prima bancă de ovule din Europa – vă puteți alege donatoarea din marele nostru grup de donatoare. De asemenea, puteți alege donatoarea care seamănă cel mai mult cu dumneavoastră prin intermediul aplicației Ovomatch. Luați legătura cu echipa noastră.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Palpitațiile
  • Efectele stresului asupra sănătății inimii sunt diferite la femei și bărbați
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.