legat de sex..

14-10-2008
Diana21
Nu este medic/terapeut
Diana21
BUna la toata lumea...am si eu o mare nelamurire...e normal sa simt ca ma doare in timpul actului sexual desi mi-am pierdut de mai mult timp virginitatea?mai am o prietena care e in aceasi situatie...si noi zicem ca ar fi normal..dar totusi este?uneori avem dureri mari..sau daca nu am facut-o demult tot tot asa se intampla...
18 comentarii
0
14-10-2008, ora 00:00
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Depinde ce fel de dureri aveti si clar pot fi mai multe cauze ceea ce e clar este ca nu prea e normal sa aveti aceste dureri.Mai multe detalii despre dureri se poate?
0
14-10-2008, ora 00:00
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
am avut prietene cu dureri care au durat şi 7 luni de la începutul vieţii sexuale dacă nu mai mult... eu am cam 4-5 luni şi mai am vagi dureri la penetrare
0
14-10-2008, ora 00:00
Diana21
Nu este medic/terapeut
Diana21
buna din nou si multumesc ca mi-ai raspuns...pai de ex daca nu am facut sex sa zicem 2 saptamani...desi ma simt bine cu iubitul meu...sunt relaxata..tot ma doare..si ma doare destul de tare la inceput dupa care incepe sa-mi treaca incet incet..dar daca prietenul meu nu ar fi incet sau eu..m-ar durea si mai tare in loc sa-mi treaca..ideea e ca daca ma doare nu mai reussesc sa simt nici o placere si nici orgasm...si el mi-a zis ca nu e normal asa..si simt si o usturime...si am observat o chestie...daca as bea sa fiu ametita..nu as mai simti durerea...oare e posibil sa nu fiu eu suficient de relaxata?sau..e o problema strict legata de sanatatea mea?
0
15-10-2008, ora 00:00
Diana21
Nu este medic/terapeut
Diana21
buna din nou..si eu am avut un prieten 3 ani jumatate si nu m-am simtit chiar bine.adik acelasi caz ca la josephin...si...acum sunt cu altcineva si...poate nu o sa mai fie la fel..la chestia asta nu ma gandisem.poate doar cu el ma durea.inca nu stiu..ramane de vazut..nici eu nu am descoperit orgasmul...
0
15-10-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
diana21, incercati sa folositi un lubrifiant!!
0
15-10-2008, ora 00:00
Diana21
Nu este medic/terapeut
Diana21
am folosit..dar in zadar.oare ar putea fi ceva rau..in legatura cu sanatatea mea?sau e probl de relaxare?eu nu am mai facut sex de 6 luni.acum as vrea sa o fac cu prietenul meu..si stiu ca ma va durea..pt ca am mai patit asa..daca fac pauza atat..ma doare..ce sfat imi puteti da?
0
16-10-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
incercati un preludiu mai indelungat!!poate rezolvati problema ;))
0
18-10-2008, ora 20:47
BuBuNa
Nu este medic/terapeut
BuBuNa
buna seara:D.. azi am fkt sex pt prima data cu prietenul meu.. am fost virgina.. dar nici bine nu mia bagato ca mia si curs sange.. ma dezvirginat???.. nu am facuto cu prezervativ.. si NU sia dat drumu pot sa raman insarcinata:D?
0
19-10-2008, ora 00:35
Diana21
Nu este medic/terapeut
Diana21
buna...eu zic sa folositi o metoda de protectie.
0
21-10-2008, ora 18:50
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
BuBuNa ;)))))))))))) da, daca ai sangerat inseamna ca te-a deflorat!!si da, este posibil sa ramai insarcinata chiar daca el nu a ejaculat!!folositi prezervativ sau alte metode de contraceptie!!numai bine
0
01-11-2008, ora 14:33
de3a
Nu este medic/terapeut
de3a
stie careva dc cand am contact sexual cu iubitul meu sangerez putin..nu inteleg dc are cnv idee??mentionez ca iau anticonceptionale.are vreo legatura???
0
02-11-2008, ora 23:17
Diana21
Nu este medic/terapeut
Diana21
buna din nou.am facut dragoste cu iubitul meu si m-a durut destul de tare..incat nici el nu a mai vrut sa facem...sunt dureri care le simt in timpul actului sexual iar dupa asta imi trece.dar ma doare destul de tare si nu pot suporta...sa fie oare din cauza prezervativului?preludiu a fost lung...nu am idee...va rog ajutati-ma cu un sfat...
0
03-11-2008, ora 20:56
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
diana21 mai bine ai merge la un consult ginecologic ca poate fi vb si de o anexita sau altceva care provoaca dureri in timpul actului sexual.cel mai bine este sa te vada un medic!!numai bine
0
04-11-2008, ora 12:14
Diana21
Nu este medic/terapeut
Diana21
buna jaquelinne...merci de raspuns...mai am o intrebare..ce inseamna anexita?oare din cauza unei boli as putea simti durerile astea?
0
04-11-2008, ora 20:01
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Anexita este o boala inflamatorie pelviana care afecteaza patru din cinci femei active din punct de vedere sexual. Se manifesta prin senzatie de tensiune si de arsura locala, durere acuta, febra, tulburari urinare sau tulburari legate de menstruatie.
In cazul unei anexite, amanarea vizitei la ginecolog poate avea rezultate dramatice pentru fertilitatea si sanatatea femeii.
0
05-11-2008, ora 00:28
Diana21
Nu este medic/terapeut
Diana21
sunt mai mult decat speriata...cunoaste cineva un medic bun din Iasi?
0
17-11-2008, ora 22:25
Diana21
Nu este medic/terapeut
Diana21
buna...am descoperit cauza...totul trebuie facut mai incet si nu ma mai doare nimik.deci am scapat de boli :)
0
15-04-2020, ora 17:38
Ioana Maria
Nu este medic/terapeut
Ioana Maria
Buna De ce ma gadil când prietenul meu vrea sa ma pupe pe corp?
Sau sa ma stimuleze pe cale orală ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •