Leucocite mărite

17-06-2016
adrian_24_2011
Nu este medic/terapeut
adrian_24_2011
Bună ziua,

Am fost refuzat la o donare de sânge pe motiv de leucocite mărite. Copie a analizelor: http://i.imgur.com/vi4aUi1.png

Am fost întrebat dacă am avut vreo infecție sau dacă am fost răcit. Singurul lucru la care mă pot gândi e că mi-am zgâriat ochiul acum 3 săptămâni. E aproape vindecat și n-a fost nimic grav, dar continui să port o lentilă de contact prescrisă de medic. E asta cauza polibilă, sau n-are legătură?

Sunt donator vechi, și nu am mai avut probleme decât o singură dată, acum mult timp. Ce-aș putea face ca să mă asigur că sunt în ordine la donări viitoare?
1 comentarii
0
18-06-2016, ora 01:13
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti cu rezultatul la medicul de familie.
Adaugă un comentariu / răspuns

12-11-2019, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
OptiBac
OptiBac - probiotice adaptate nevoilor tale
Optibac Probiotic zilnic Extra Forte are o concentratie de 20 miliarde de bacterii vii si contine Lactobacillus acidophilus NCFM - cea mai cercetata tulpina acidophilus din lume. Este probioticul ideal pentru persoanele care au urmat un tratament indelungat cu antibiotice, se confrunta cu alergii sau afectiuni digestive. Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Leucocite - globule albe
  • Leucocite scăzute - când / de ce scad leucocitele
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.