leucocite in urina fetita de 6 ani

14-02-2009
amo_ki2000
Nu este medic/terapeut
amo_ki2000
buna ziua, am facut analizale fetitei mele de 6 ani si i-au iesit leucocite in urina respectiv 25 sicalciul ionic 4.15.Imi puteti da un raspuns, e un motiv de ingrijorare?multumesc
4 comentarii
0
15-02-2009, ora 08:35
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Calciul ionic este normal, dar fetita are o infectie urinara care trebuie tratata.Nu e un motiv de ingrijorare, dar trebuie examinat copilul de catre medicul de familie sau pediatru pentru a se vedea cauza infectiei urinare.Numai bine!
0
14-03-2009, ora 08:15
trimi_000
Nu este medic/terapeut
trimi_000
Buna ziua. As dori sa-mi spuneti parerea dvs despre urmatoarele analize:
leucocite(wbc): 11.200 max. normal 10.000
trombocite(plt): 144.000 min normal 150.000. La toate hemoleucogramele facute trombocitele au fost mici, chiar mai mici decat acum, fara ca alte elemente din hemoleucograma sa fie mdificate.
limfocite: 22%
concentratie medie hb/eritr: 31 g/dl. min normal 32
aslo: 400
leucocite in urina 25
urocultura: negativa
creatinina serica: 0.93mg/dl
bilirubina totala: 0.41 mg/dl
vsh 9mm
Mentionez ca analizele la sange le-am facut in ultima zi a ciclului menstrual daca are vreo legatura.
Si inca ceva acum 2 saptamani am facut tratament pentru candida si microorganisme LV(care contin tricomonas) dar am ramas cu o usturime pe unde urinez cand stau jos.
Am fost la medicul de familie si mi-a dat rowamicine pt aslo. Va multumesc
0
04-10-2010, ora 18:11
irinairina83
Nu este medic/terapeut
irinairina83
buna ziua. daca se poate sa-mi spuneti si mie ce inseamna faptul ca la analizele in urina rezultatul pentru leucocite este " -" adica nici o valoare. multumesc.
0
05-04-2011, ora 09:45
olteanuiuliana
Nu este medic/terapeut
olteanuiuliana
buna ziua, am facut analizale fetitei mele de 9 ani si i-au iesit leucocite in urina respectiv 25 rare celule epiteliale scuamoase, relativ frecvente leucocite si frecvent fosfat amorf.Imi puteti da un raspuns, e un motiv de ingrijorare?multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sumar de urină - informații pacient
  • Cum ne recoltăm urina pentru laborator
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.