lichid in douglas

16-02-2018
alyyyyy2018
Nu este medic/terapeut
alyyyyy2018
Buna ziua. De vreo 4 saptamani urinez mai des si simt ca o presiune in zona pelvina. Am facut analiza de urina, am recoltat prima urina de dimineata si nu a iesit nimic. Am primit tratament de la dr de familie ovule poligynax, indometacin, no spa si urinal akut. Am luat 5 zile toate astea. Azi am ajuns la ginecolog si la ecografie s-a vazut inflamata zona si mult lichid in douglas si periuterin ceva de genu scrie. Mi s-a recoltat secretie si urina desi nu e prima de dimineata... si bausem destula apa. Astept rezultatul. Mi s-a prescris antibiotic fleraday, antiinflamator aflamil si urisan timp de o saptamana. Peste 5 zile primesc rezultatul. Ma gandesc daca nu iese nimic infectie... ce altceva poate fi? Ma astept si sa nu iasa nimic, ca la nici o analiza pana acum nu mi-a iesit ceva. Mentionez ca de 2 luni am ciclu neregulat, prima luna a intarziat 5 zile si a doua luna 12 zile. Deci care pot fi cauzele?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.