Lichid in stomac

07-04-2020
Georgge
Nu este medic/terapeut
Georgge
Buna, de ceva timp, cam un an, ma confrunt cu o problema, simt tot timpul ca am lichid in stomac, defapt atunci cand respir intens din diafragma simt si aud lichidul din stomac, dimeata cand ma trezesc si se presupune ca stomacul ar fi gol am mici probleme de respiratie iar uneori cand respiram mai profund din diafragma se auzea un fel harait din stomac ce disparea dupa ce beam apa sau mancam, ma confrunt cu indigestie balonare gaze(in mod excesiv) atunci cand mananc alimente ce provoaca aciditate sau cand mananc prea mut drept urmare nu reusesc sa iau in greutate, din ce am citit am inteles ca ar putea fi cancer gastric. Stiu ca cel mai indicat e sa ma duc la medic dar as dori sa stiu la ce diagnostic m as putea astepta.
2 comentarii
0
12-04-2020, ora 17:34
Dac Mirabela
Nu este medic/terapeut
Dac Mirabela
te poti astepta la multe, dar cred ca suferi de un soi de reflux gastro-esofagian.
nu mai astepta, mergi la medic.
0
23-04-2020, ora 02:39
ElsEls
Nu este medic/terapeut
ElsEls
Buna George ! Ai rezolvat ceva cu problema ta ? Și eu prezint simptome similare și am făcut un tranzitat cu bariu in Februarie și au zis am stomacul alungit... poate de asta mi se aude așa nici nu știu ca și eu vreau sa mai investighez problema.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Topul alimentelor ce produc gaze (balonare)
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  • Balonare imediat după masă - cauze și tratament
  • Topul alimentelor care provoacă balonare
  • Balonarea: alimente de evitat și ce să adaugi în dieta ta
  • Noi metode de a preveni balonarea în cazul dietelor bogate în fibre
  • Ce e un pansament gastric?
  • Balonări supărătoare? Lista alimentelor indicate și contraindicate
  • Ce poate ascunde balonarea - afecțiuni cu balonare frecventă
  •