lipsa apetitului sexual

11-03-2009
dear
Nu este medic/terapeut
dear
nu stiu cum se face ca prea mai am chef de facut dragoste!eram destul de activa sexual dar acum de cind a venit si copilul (are 3 ani)nu avem timp eu sunt tot timpul obosita si sotul meu imi reproseaza, , o viata ai si aia o dormi"! daca v ati confruntat cu aceasta problema spuneti-mi va rog si mie ce ati facut! multumesc
5 comentarii
0
11-03-2009, ora 13:04
dear
Nu este medic/terapeut
dear
si ti-ai venit si cheful sau dupa aceea nu a mai avut el ? multumesc pt raspuns
0
12-03-2009, ora 19:52
dear
Nu este medic/terapeut
dear
nu m-am suparat deloc deloc pe tine, eu glumeam, la mine nu e vorba ca nu ma ajuta sotul meu e foarte intelegator ; ma ajuta si cu fetita si cu treburile casnice uneori chiar eu am intentia de a, , profita".dar pur si simplu nu mai sunt asa de, , sexoasa" ca inainte. cred ca m-am dedicat prea mult fetitei mele dar acum ca a mai crescut sper sa-mi mai revin sau poate or fi semne de batrinete!!!(glumeam)barbatii cit de buni or fi ei sunt tot barbati pina la urma ; eu din fericire pot sa ma laud cu un sot super - desi citeodata e si el tot barbat!
0
02-04-2009, ora 12:26
lupan2maria
Nu este medic/terapeut
lupan2maria
draga dear sunt in acceasi situatie cu tine am si eu un baitel de 2 ani si 5 luni si la fel consider si eu ca de cand a venit el mia cam pierit pofta ma consider obosita venind si de la lucru cu stres avand postul de contabila la primarie ma ocup si de copil dupa masa mai am si facultate intre timp si culmea sunt prea aglomerat sa ma mai gandesc si al necesitatile de accest gen sotul meu practic se roaga de mine dar il refuz ori frumos ori alte ori brutal chiar daca regret dupa oare ce e de facut in situatiile noastre cum sa fac sa imi revina apetitul?
0
02-04-2009, ora 12:57
dear
Nu este medic/terapeut
dear
buna!intradevar ai foarte multa treaba cind Doamne sa-ti mai faci si timp pt sex?dar trebuie sa te gindesti ca si sexul face parte din viata noastra mai ales din viata de cuplu asa ca trebuie sa-ti faci timp si pentru asta.gindeste-te ca este o problema pe care trebuie sa o rezolvi daca tot spui ca esti obosita si nu ai chef in final devine obisnuinta sa iti tot refuzi sotul si cit ar fi de rabdator si intelegator tot o sa fie frustrat. si daca tot il refuzi macar abtine-te sa nu o faci brutal pina la urma este o necesitate fiziologica, vezi tu cum sunt barbatii(ca si copii) sa-ti spun cum am trecut eu peste perioada asta: in primul rind mi-am impus sa am chef gindindu-ma ca pina la urma este o metoda de relexare si chiar daca la inceput nu prea imi arde de sex ma gindesc ce bine ma simt dupa aceea, apoi, ma gindesc ca trebuie sa fiu incintata ca sotul meu ma doreste , desi cu un copil mic care tot timpul are necesitati si este prezent peste tot ti-e destul de greu sa ai cind daramite chef! si cel mai important sa discuti cu sotul tau sa-i spui ce simti si sa incerci sa te faci inteleasa.
merita sa incerci sti tu pofta vine mincind! iti doresc numai bine si relaxare maxima!
0
02-04-2009, ora 13:00
lupan2maria
Nu este medic/terapeut
lupan2maria
iti multumesc dear si am sa fac tot posibilul sa imi satisfac sotu ca si eli trebuie cum vrem si noi femeile si in fara de asta daca asa imi e viata la doar 22 de ani pai pe la 30 40 ce se va intampla ? am sa incerc sa fie bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Cum poate fi îmbunătățit libidoul sexual feminin
  • O viața sexuală activă ne ajută să fim mai sănătoși și mai performanți la locul de muncă
  • Apetitul sexual scade de două ori mai mult la femei decât la bărbați, în relațiile pe termen lung
  • Cum poți influența libidoul sexual? - informații dovedite științific
  • Efectele lipsei activității sexuale
  • Interesul sexual la bărbați - un avantaj important pentru starea de sănătate, inclusiv riscul de moarte
  •