Lipsa libidoului și a erectiei | Forumul Medical ROmedic

Lipsa libidoului și a erectiei

09-10-2021
Master'
Nu este medic/terapeut
Master'
Buna ziua!In urmă cu o săptămână am început un tratament de acnee cu sotret doza este mica 20 de mg pe zi cu toate acestea am observat ca nu mai pot menține o erectie normală si nu mai am nici, , poftă" ceea ce nu s a întâmplat înainte când totul era ok, sunt foarte îngrijorat de mâine o să opresc tratamentul, as vrea niste păreri credeți ca poate fi grav?
5 comentarii
0
09-10-2021, ora 22:00
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Intrebi numai, dar ca sa ai un raspuns spune ce inaltime, greutate si mai ales virsta, una e sa ai 60 ani, alta e sa ai 14 ani, statut, casatorit, diabet, tensiune si alte probleme ce le ai, daca te masturbezi etc.
1
09-10-2021, ora 22:45
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Cel mai bine este sa discutati cu medicul dermatolog care v-a prescris tratamentul.
0
09-10-2021, ora 23:00
Master'
Nu este medic/terapeut
Master'
Am 19 ani 76 de kg 1.90 înălțime si nu ma masturbez, am o relatie stabilă și fac sex normal si regulat, nu sufăr de nimic si înainte sa încep tratamentul am facut analizele si au ieșit ok, cu toate astea credeți ca poate fi ceva grav??
0
10-10-2021, ora 10:53
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Nu poate fi ceva grav, intrerupe tratamentul, fa o pauza de o saptamina (sexuala)si vezi cum merge. Trebue sa ai o alimentatie corespunzatoare si sa faci mult sport in aer liber. La 19 ani nu ai cum sa ai probleme de natura sexuala.
0
10-10-2021, ora 13:51
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua

Tratamentele impotriva acneei au de multe ori efecte secundare neplacute. Unul dintre ele este depresia, respectiv o stare de inhibitie a organismului, care poate avea ca efect secundar scaderea poftei de viata si respectiv de sex.

Incercati sa vorbiti cu medicul despre asta si explorati alte optiuni pentru tratamentul acneei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • ErecÈ›ia slabă - evaluare, diagnostic, cauze, simptome, tratament È™i remedii eficiente
  • Cercetătorii au descoperit un hormon care acÈ›ionează ca un afrodisiac
  • Kisspeptin - eficient la bărbaÈ›ii cu dorință sexuală scăzută
  • Lipsa excitaÈ›iei - de ce nu mă excit?
  • Pierderea erecÈ›iei - cauze, remedii, tratament È™i sfaturi utile
  • Să înÅ£elegem libidoul sexual - când scade ÅŸi când creÅŸte (ÅŸi de ce)
  •