lipsa orgasmului

08-05-2009
gabyandreas
Nu este medic/terapeut
gabyandreas
ciao!am 28 de ani si sunt casatorita.mi-am inceput viata sexuala pe la 20 de ani si n-am avut niciodata probleme.totul era ok.la 24 de ani m-am casatorit cu sotul meu si eram mai mult decat o femeie implinita pe toate planurile.viata sexuala era de vis...pina cand la un an dupa nunta sotul meu a fost diagnosticat cu boala basedow si a trebuit operat la glanda tiroida.i-a fost scoasa, nu in totalitate pt k a ramas o bucata care era incarnata si medicii care l-au operat au considerat k ar fi un risc sa incerce sa o scoatas pt k prezenta uhn risc mare de sangerare.din punct de vedere medical operatia a reusit.mentionez ca avem un copil de 4 ani iar cand se operase sotul avea 4 luni.dupa un timp am observat k sotul meu nu prea vroia sa facem dragoste, decat f rar si din ce in ce mai rar.si dura din ce in ce mai putin...de cand s-a operat sotul meu am mai avut un singur orgasm.inainte nu aveam probleme cu obtinerea lui.acumm.am incercat sa il, , obtin si pe alte cai"-si il, , primesc"dar prin contact sexual nu.problema e si la mine si la sotul.eu n-am orgasm in timpul unui act sexual si sotul ejaculeaza precoce dupa 5 min.ne-am despartit si am avut sui alti parteneri dar nici cuy ei nu mai reusesc sa ajung la orgasm.ma excit totul este perfect dar.mareLE O. INTARZIE SA APARA.si nu stiu ce sa mai fac.am crezut k problema principala o are ex-ul meu sot dar de atunci am mai avut 4 parteneri cu care m-am simtit bine in pat... eram excitata dar.orgasmul nu mai venea.si repet prin masturbare ajung la orgasm...dar eu nu vreau sa ma masturbez toata viata de-acum incolo.ce credeti ca ar putea fi si ce-mi recomandati?are vreo legatura faptul ca in toti acesti ani cat am fost casatorita faceam dragoste o data cam la 2-3 luni si binenteles k nu reuseam sa am orgasm?ce parere aveti?va multumesc!
3 comentarii
0
09-05-2009, ora 12:27
alessia5158
Nu este medic/terapeut
alessia5158
problema esti Tu !!...nicidecum partenerii !.fara doar si poate te-ai masturbat si inainte de inceperea vietii sexuale.la femeie "amprenta "masturbarii asupra vietii ei sexuale este diferita de cea a barbatilor( pe care masturbarea nu-i amprenteaza, in majoritatea cazurilor !).asa ca, te poti profila tot pe masturbare, oricati parteneri vei incerca !.asa ca, mai bine fa un bine copilului tau !.adu-i tatal inapoi !!
0
09-05-2009, ora 13:59
gabyandreas
Nu este medic/terapeut
gabyandreas
iti multumesc pt rasp dar tin sa te anunt k te inseli.in privinta mea.nu o mai, , facusem inainte" asa cum ai tras tu concluzia asta si probabil k ai tu dreptate in privinta, , amprentei"insa nu si in cazul meu...
0
09-05-2009, ora 20:30
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Parerea mea este ca ai o inhibitie care e de natura psihologica.Te simti inca vinovata in subconstientul tau pentru ceea ce s-a intamplat.Eu vad problema ta cam asa.Ai avut o viata sexuala "de vis" si orgasm cand ai vrut tu atata timp cat sotul tau a fost sanatos ;Din momentul imbolnavirii si mai ales dupa interventie, nu a mai fost ca inainte. Cautand doar satisfactia ta, fara sa te gandesti cam cum ti-ar fi stat tie in locul lui, taiata la gat dintr-o parte in alta, fara sa tii cont de durerile si suferinta lui, tot cu gandul la partidele ideale de sex, l-ai dat jos de pe soclu si ai incercat cu altii.Daca mai aveai rabdare cu el si ii erai alaturi ajutandu-l sa treaca peste inhibitiile normale in situatia in care se afla, cu timpul totul ar fi revenit la normal.Lasa rationalul sa te domine, nu sexul. O perioada intrerupe orice relatie, lasa-ti timp sa te reculegi si mergi la psiholog.Te va sfatui si poate ca vei reusi sa ai din nou o viata sexuala cum doresti tu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: