lohiile dupa cezariana

22-05-2008
cryss26buc
Nu este medic/terapeut
cryss26buc
buna ziua am nascut de 1 luna prin cezariana si nu alptez mi au curs normal lohiile din rosu intens spre alb galbui de 2 zile imi curge negru pamantiu cu cheaguri ce inseamna asta e ceva in neregula cat va mai tine asa si cum imi dau seama cand vine ciclul ?
4 comentarii
0
22-05-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este necesar un consult medical, preferabil la medicul care v-a operat. Nu amânaţi !
0
23-05-2008, ora 00:00
cryss26buc
Nu este medic/terapeut
cryss26buc
este grav? imi curge f putin si nu mai am cheaguri abea sapt viit pot ajunge la medic este tarziu?
0
10-06-2008, ora 00:00
cata.riza
Nu este medic/terapeut
cata.riza
Buna ziua. Am o intrebare. Am nascut pe 13 mai prin cezariana. Am avut lohii pana mai acum vreo 2 zile normale (colorate de la rosu-roz pana la galben pal) insa dupa astea 2 zile au inceput sa fie ca si cum mi-ar fi venit menstruatia. Inclusiv cu micile dureri de mijloc pe care le aveam. Este posibil sa-mi fi venit asa repede menstruatia? E adevarat ca ieri (9.06.2008) am mers cam mult pe jos si am facut si putin efort. Ar fi putut sa fie aceasta cauza? Multumesc frumos. O zi placuta in continuare.
0
10-06-2008, ora 00:00
cata.riza
Nu este medic/terapeut
cata.riza
Am uitat sa mentionez ca alaptez. Nu stiu daca e important dar m-am gandit sa specific.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Alăptarea după cezariană
  • Cezariana a fost asociată cu o creștere a cazurilor de avort și sarcină ectopică
  • Copiii născuți prin cezariană pot prezenta un risc mai ridicat de obezitate
  • Numărul tot mai ridicat de cezariene ar putea avea impact asupra evoluției
  • Cezariana nu afectează calitatea vieții sexuale
  •