Lovitura la cot (nerv ulnar)

10-06-2014
Adrian17711
Nu este medic/terapeut
Adrian17711
Buna ziua !
M-am lovit acum 3 saptamani la cot de coltul unie banci destul de tare, fix pe nervul ulnar, in acel moment m-a furnicat foarete tare mana si a urmat un lung sir de dureri.In prima saptamana am avut mai mult o senzatie de arsura cu putina durere, apoi s-a transformat in durere la nivelul couului si a degetului mic si inelar si putin din palma.
In momentul de fata m-am apucat din nou de sala, incetul cu incetul, cat sa-mi recupererz musculatura (in aceasta perioada de 3 saptamani nu prea am folosit mana ), si in continuare ma doare cotul, nu este chiar o durere puternica si este localizata in jurul nervului(chiar unde l-am lovit) intr-o zona de 1 cm.Trebuie sa mentionez ca am si o usoara amorteala a degetului mic.

Sageata marcheaza locul unde m-am lovit
http://s4.postimg.org/y2zg79val/ulnar_nerve.jpg


1)In cat timp o sa ma refac complet ? Pot face sala in continuare sau ce ar trebui sa fac ? Pana acum m-am dat timp de 2 sapatamani cu Crema Lyber si diclofenac.
2)Cat timp trebuie sa mai astept ? Pot lua vitamine sau altceva care sa imi grabeasca procesul de vindecare ?
Va multumesc !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: