Ma simt rău după primul contact sexual

11-07-2017
Anonim1238
Nu este medic/terapeut
Anonim1238
Bună! Am 18 ani și în ziua 23 a ciclului ( perioada nefertila) am avut primul contact sexual. A fost protejat și el nu a ejaculat. În ziua 27 mi-a venit ciclul și m-a ținut 5 zile. Dimineață era abundent și spre seara era tot mai puțin. Ciclul meu este neregulat. Luna trecuta mi-a venit în ziua 32. Simptomele înainte de menstruatie erau ca cele de pana acum : coșuri, durere de burta cu o zi înainte, balonare. Acuma sunt la a 4a zi dupa menstruatie și nu ma simt prea bine. Ma simt tot balonata, cu tensiune în abdomen, fără pofta de mâncare și puține grețuri. Ce ziceți, este normal sa fie asa după primul contact sexual sau ar trebui sa ma îngrijorez pentru o sarcina nedorita? Sânii îmi sunt la fel ca și pana acum, temperatura ridicata nu am. Iubitul meu ma asigura ca nu are niciun rost sa ma gândesc la sarcina pentru ca nu e cazul. Țin sa menționez ca am diaree de la începutul menstruației și gaze.
1 comentarii
0
11-07-2017, ora 18:53
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Sunt mai degraba simptome de tulburari digestive probabilitatea unei sarcini fiind extrem de redusa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: