mai vreau un sfat... despre anticonceptionale

16-06-2009
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
si inca ceva...am citit pe net k dak inrerupi anticonceptionalele..cateva luni nu iti mai vine menstruatia...eu am luat doar 2 luni...as putea avea aceeasi problema??sunt foarte stresata cu chestia asta si nush c sa fac.e mult mai sigur prezervativul...si nu mai stai cu stres ca'ti poate afecta corpul
12 comentarii
0
18-06-2009, ora 11:23
sexologul
Identitate neconfirmată
sexologul
ANDREA NU te uita pe net ce scrie, ce trebuie sa faci tu daca ai luat anticonceptionale sa le renunti cand iti zice medicul sau daca vrei sa iei tot medicul sati recomande, , ar fi bine sa nu iei sau daca vrei sa iei sa faci si pauze, , da prezervativul e sigur daca se foloseste corect , , iar cu menstruatia nu e adevart, , nu mai bine
0
18-06-2009, ora 21:29
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
am luat 3 luni si acum vreau sa renunt...mai ales ca am dureri de cap din cauza lor...imi putet spune c tre sa fac...?
0
21-06-2009, ora 23:56
Popovici Cosmin
Nu este medic/terapeut
Popovici Cosmin
Buna ziua.am si eu o intrebare...am avut mai multe contacte sexuale cu diferite fete, si sunt inca virgin de ce ?
0
26-06-2009, ora 02:25
sayra
Nu este medic/terapeut
sayra
draga mea este exact invers pastilele de genul acesta sunt recomandate de multe ori pentru a regla ciclul menstrual asa ca nu asculta de asemenea aberatii te sfatuesc sa asculti sfatul medicului si sa faci o pauza multe dintre aceste pastile afecteaza ficatul asa ca dai timp sa se refaca
0
26-06-2009, ora 18:15
delia t
Nu este medic/terapeut
delia t
buna...as dorii sa te intreb ceva ..si sper sa imi poti raspunde... dar daca te rog sa imi dai raspunsul p e-mail daca poti. acum 2 sapt am facut sex cu prietenul meu protejat.dar nu mi-a venit ciclul inca si am si pofte de mancare si mi-a crescut si burta. am eu impresia cred...as putea fi insarcinata .sper sa imi raspunzi...multumesc
0
26-06-2009, ora 18:17
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
pai da mi mailul tau...si cu cea mai mare placere :
0
26-06-2009, ora 18:29
delia t
Nu este medic/terapeut
delia t
am primit acuma ceva de la tine...da nu a fost raspunsel la ce te-am intrebat.scuze k tot insist...dar sunt curioasa sa vad daca sunt sau nu
0
26-06-2009, ora 18:46
delia t
Nu este medic/terapeut
delia t
daca nu reusesti nu-i nici o problema.trimite-mi raspunsul aici...
0
26-06-2009, ora 21:31
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
daca ati facut sex protejat nu vad sa fie vreo problema : dar totusi fa ti si un test de sarcina si ce intelegi u prin protejat cu prezervativ sau se retrage el inainte sa ejaculeze sa nu cumva sa se fi rupt prezervativul... n ai relatat ca lumea cu toate detaliile..si cand trb sa iti vina burta nu iti creste in 2 saptamani stai linistita...si ciclul poate intarzia si din cauza unor dereglari hormonale sau datorita stresului...mie mi a intarziat 2 sapt si nu aveam nici un motiv de ingrijorare. pentru linistea ta...fa ti un test de sarcina...desi nu cred sa fie vreo problema..tinem legatura...poop si mult noroc : : : :
0
26-06-2009, ora 21:36
delia t
Nu este medic/terapeut
delia t
ms de raspuns.prezervativul nu sa rupt...numai k dupa c am terminat de facut mi-am dat seama k p chilot aveam un lichid alb...shi de asta m-am ingrijorat.am uitat sa sp k de curand mi-am inceput viatza sexuala akum o luna shi ceva.
0
26-06-2009, ora 21:41
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
npc...sigur nu s a rupt.. lichidul acela alb poate fi de la tn... fa un test de sarcina ca sa scapi de grija... mai vb pup
0
26-06-2009, ora 21:42
delia t
Nu este medic/terapeut
delia t
nu sa rupt...ms...o sa imi fac...mai vorbim...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Ce e de facut daca sunt omise pilule anticonceptionale
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •