mama 38?

21-10-2007
alo alo
Nu este medic/terapeut
alo alo
Buna, am 38 de ani, 2 avorturi la cerere la 24 si 27 de ani, stiu ca virsta e destul de inaintata dar acum as dori sa pot avea un copil.Ciclul in ultimul an este la 30 de zile, dar ultimul ciclu a fost la 41 de zile.Cind am vazut ca intirzie am sperat sa fiu insarcinata si am facut testul de sarcina si a iesit negativ si dupa citeva zile a venit si ciclul.Raporturile cu sotul sint la o saptamina si cantitatea de sperma este f mica.Va rog sa sa imi spuneti ce as putea face eu (tratamente, analize, etc) ca in ceea ce ma priveste sa fac tot ce e posibil sa ramin insarcinata.Stiu ca virsta e destul de inaintata dar imi doresc sa pot avea un copil.Va multumesc
1 comentarii
0
15-11-2007, ora 00:00
denyy10
Nu este medic/terapeut
denyy10
In primul rand trebuie sa stii cand ai zilele fertile, pentru a o determina foloseste testele de ovulatie care se gasesc la farmacie, iar sotul sa incerce cu Tentex forte, Tribelus, preparate din grupa Genseni si bineinteles sa megi la un control...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul