Mamografie
Buna ziua, am 31 de ani și în urma consulatului si ecografiei la san mi s-a spus că am un fibroadenom de 1.75/ 1.35 si mi s-a recomandat să fac mamografie, am facut mamografie rezultând acest lucru: san stang cadran supero- extern opacitati nodulare de 2/2, respectiv 4/3, 5 cm...va rog puteti sa imi spuneti ce inseamna, ? Va multumesc
1 comentarii
Buna, ce ai rezolvat cu nodulul ? Te-ai operat ?
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Ac celule gastrice
- 7Analize medicale usor crescute
- 3Hemoleucograma proasta după transfuzie sânge și plasma
- 2Fier cu valoare de 27, 45 umo/l, iar limitele intre 5, 4 și 18, 6, fetita de 10 ani
- 1Igm crescut
- 0Rezultate analize
- 1Analize medicale
- 1VSH și PCR marit
- 1Rezultate biopsii endoscopie si colonoscopie
- 1interstitiu pulmonar accentuat bilateral?