Mancarimi de piele

20-12-2013
ancadodoc
Nu este medic/terapeut
ancadodoc
Buna ziua.De vreo luna am inceput sa am niste mancarimi de piele.Mai intai palmele si talpile ma furnicau, apoi a inceput sa ma manance pielea de la coate in jos, de la genunchi in jos, gatul si in zona axilei.Ma scarpinam si imi apareau niste umflaturi(ca niste blande) care treceau dupa vreo jumatate de ora.Acum cand ma mananca si ma scarpin imi apar niste dungi care se umfla si care trec tot dupa vreo jumatate de ora.Sunt f stresata si ma gandesc sa nu fie scabie...Totusi am vazut imagini cu scabia pe diferite site-uri si eu nu am in prezent nici un fel de bube pe piele.Palmele ma mananca mai tare cand intra in contact cu apa.Poate fi vorba de alta boala?Va rog sa imi dati un sfat!
1 comentarii
0
24-12-2013, ora 13:47
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Buna ziua!

Ar putea fi si o alergie alimentara. Cred ca problema dumneavoastra ar putea beneficia de un
tratament homeopat- e un tratament natural si actioneaza in profunzime. E necesara o consultatie pentru a
prescrie medicamentul homeopat adecvat. Deocamdata puteti incerca cu extractul din muguri de coacaz negru MG=D1
diluat in putina apa plata, pe gura, pentru calmarea mancarimilor..
Cu respect,


Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imbatranirea pielii
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  • Potențial tratament pentru mâncărimea cronică
  •