Mâncarimi si secretie in exces

01-07-2017
Enigel97
Nu este medic/terapeut
Enigel97
Bună ziua,

Am 20 de ani si recent (acum 2 saptamani) mi-am inceput viata sexuala. Eu si partenerul meu am folosit prezervative.
Acum o sapt mi-a venit menstruatia. A durat mai putin decat de obicei cu 2-3 zile, iar la sfarsitul acesteia am acuzat mancarimi in zona genitala si o secretie mai abundenta.
Am fost ieri la ginecolog mi-a recoltat secretie vaginala+ test papanicolau, iar ca "tratament" pana la venitea rezultatelor mi-a recomandat sa fac spalaturivaginale cu irigaorul si sa imi curat vaginul cu degetul folosind un gel special ZILNIC.
am inteles ca nu ar fi recomandate aceste spalaturi zilnice.. o sa mai merg la un alt consult ginecolgic, sunt de parere ca 2-3 opinii in plus nu strica, o fac pt sigiranta mea.
Ce parere aveti? Ce as putea sa am? Sunt bune spalaturile vaginale asa de dese?
Multumesc
1 comentarii
0
03-07-2017, ora 14:53
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Spalaturi intravaginale nu sunt recomandate, consultati va rugam un alt medic pentru a valida recomandarea respective, sunt medici care le recomanda si medici care nu

O zi buna,
Echipa Medicala Marie Stopes
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.