marimea penisului

05-02-2010
alecsi
Nu este medic/terapeut
alecsi
salut, am 16ani si jumatate iar penisul meu cand este in erectie are cam 14-15cm, insa ma ingrijoreaza faptul ca atunci cand este in stare fleasca este foarte mic, uneori in stare fleasca se vede doar capul si foarte putin gatul...la varsta aceasta nu mi'a aparut nici macar par pe abdomen in jos, pe piept nici nu mai zic...
Inca sunt virgin, credeti ca daca mi-as incepe viata sexuala as avea vreo sansa sa se schimbe ceva in legatura cu asta? Sau faptul ca uneori ma masturbam si o data la 2zile are vreo relevanta?

Pana la ce varsta as avea sanse sa mai creasca si de ce ar depinde asta avand in vedere ca nu fumez, de baut doar ocazional cu limita..sport am facut de mic pana pe la 13ani iar acum mai merg si pe la sala de forta

astept un raspuns, multumesc anticipat
3 comentarii
0
05-02-2010, ora 15:59
bibi23
Nu este medic/terapeut
bibi23
baietii cresc pana pe la 20 si ceva de ani.
si la 16 ani stai bine cu marimea stai linistit :))
si daca ti-ai incepe viata sexuala nu stiu daca se va schimba ceva cu asta, pentru ca asta tine doar de organismul tau...
si in legatura cu masturbarea, e posibil ca atunci cand iti vei incepe viata sexuala sa termini foarte repede treaba si sa nu reusesti sa-ti satisfaci partenera si nici chiar pe tine... cine stie.
0
05-02-2010, ora 16:00
bibi23
Nu este medic/terapeut
bibi23
insa sa nu intelegi ca e ceva rau sa te masturbezi, e perfect normal pentru varsta ta, e o actiune de autocunoastere a corpului, dar indicat e sa nu abuzezi de chestia asta :*
0
06-02-2010, ora 01:23
obama
Nu este medic/terapeut
obama
baiatul de sus se lauda bine dar eu ca am doar 13 cm de penis la 21 d ani.si sunt cam putin dezvoltat.ce ziceti mai e vreo sansa sa mai cresc ? la tot ma refer...si in penis, inaltime etc;vreau sa stiu un singur lucru, , eu nu prea cred ca cu ce am acum o sa raman toata viata(si parul facial e putin pe fata) rxp...va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mărirea penisului - care metode funcționează, conform studiilor?
  • E penisul meu prea mic? Ce înseamnă un penis ok?
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •