Marvelone 21
Buna ziua. In urma unui control ginecologic mi s.a spus ca am un chist micut pe ovarul drept si pt asta, mi s.a prescris marvelone 21, timp de 21 zile, apoi o pauza de 7 zile.Am inceput sa iau in prima zi a ciclului menstrual, insa pe cea de aseara (ziua 15 ) am uitat sa o iau. Trebuia luata aseara la ora 20. As putea sa o iau acum dimineata? Dupa 12, 13 ore si diseara la ora 20 sa o iau pe cea de azi? Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3Am uitat o pastila... metode contraceptive alternative.. o saptamana sau 2?
- 8ma intereseaza interpretarea unui examen patologic
- 3Chist-Anticonceptionale intrerupte-sarcina??? e urgent!!
- 2stie cineva!!!!!!
- 3Adenocarcinom bine diferentiat
- 0buna ziua
- 5am uitat pilula (ultima pastila din folie)
- 9mi-am dat seama ca am uitat sa iau pastila de miercuri si joi
- 0sunt insarcinata?1-a pilula in 1-a saptamina uitata
- 10ultima pastila
- 0Prima pastila din blister uitata...sunt insarcinata?
- 0primul blister logest am uitat sa iau a15 pastila
- 2tratament naturist pentru chist ovarian si polipi uterini
- 0Anticonceptional uitat
- 4Sangerare vaginala
- 0Chist ovarian solid
- 0Ecografie intravaginala si analize de fertilitate; Chist ovarian si lichid liber in sacul Douglas
- 0Nu am menstruatie de 3 luni de zile!
- 0Pilula contraceptiva pierduta
- 0Pilule contraceptive uitate!
Mai multe informații despre: Chistul ovarian pilula contraceptiva uitata
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
