Masturbare. imi distruge viata si vreau sa ma las de asta, dar nu prea pot...

01-08-2022
For Cast
Nu este medic/terapeut
For Cast
Salut.
Sunt prins de multi ani in masturbare, si realizez ca imi distruge viata si vreau sa ma las de asta, dar nu prea pot...am reusit 6 zile maxim fara sa fac asta.
Deci pana la urma exista cale de iesire din dependenta sau nu? nu ma intereseaza cum zic "oamenii de stiinta" ca e benefic sa faci asta, eu vreau sa pun stop pur si simplu...definitiv.
Daca incep sa raresc de exemplu 1 data pe saptamana...dupa 1 data la doua saptamani si tot asa...este posibil sa scap de dependenta?
Si sa nu-mi spuneti sa-mi fac iubita...problema mea este deja una obsesiva.
Multumesc:D
7 comentarii
1
02-08-2022, ora 13:49
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Salut. Vezi ca sunt niste videouri in engleza ale unei doctorite din America, Trish Leigh, pe youtube. Vezi poate te ajuta.
1
02-08-2022, ora 16:04
For Cast
Nu este medic/terapeut
For Cast
Multumesc
0
03-08-2022, ora 11:59
Marcus Aurelius
Nu este medic/terapeut
Marcus Aurelius
Dati-va la o parte ca a venit experta in masturbare a forumului ! Vrea sa intre in Rai dar isi pierde timpul numai la sectiuna de SEX a forumului citind toate perversiunile sexuale...
1
03-08-2022, ora 12:24
Cosminick
Nu este medic/terapeut
Cosminick
Opreste-te pana nu e prea tarziu, mie deja mi-a distrus viata masturbarea asta nenorocita!! Dar cati ani ai, de cat te masturbezi si cat de des? Conteaza si asta.
0
04-08-2022, ora 12:44
Marcus Aurelius
Nu este medic/terapeut
Marcus Aurelius
Ce aveti frate cu masturbarea asta ? De ce o urati atat de mult ? Cu ce va deranjeaza ?
Va spun eu, nu masturbarea e problema, ci viata voastra ! Cand o sa va faceti ordine in viata, masturbarea o sa se rezolve de la sine...
0
04-08-2022, ora 13:14
For Cast
Nu este medic/terapeut
For Cast
Marcus Aurelius...asta o crezi tu cu ordinea in viata :D
0
04-08-2022, ora 21:39
Marcus Aurelius
Nu este medic/terapeut
Marcus Aurelius
Zi mai Serbane, ce te deranjeaza atat de mult la masturbare ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.