Masturbare aproape zilnic

28-01-2008
alexzabrani
Nu este medic/terapeut
alexzabrani
AM 18 ani si nush sigur dak masturbarea e o problema.pt ca pt mine este o dependenta, , , , , ,.Virgin nu mai sunt.am o prietena care are __ ani si pana la 18 ani nu o dezvriginez pt promisiunea fata de parintzi...ink ceva din cauza pt k ea nu imi ofera sex eu ma masturbez aproape zilnic.poate dauna cu ceva.?? vreau un sfat.VA rog mult.Ori cine...VA rog mult
5 comentarii
0
31-01-2008, ora 00:00
Urs
Nu este medic/terapeut
Urs
da e ceva foarte trasnet o sa simti ca zbori are dreptate karnat
0
01-02-2008, ora 00:00
alexzabrani
Nu este medic/terapeut
alexzabrani
ce ar fii dak mi-atzi sugeo voi.sa vezi cum vatzi simtzi ca nishte zdremte.asa ca ea nu ii zdreamtza.ea e viitoarea mea logodnik si mai tarziu nunta asa ca va rog sa vb frumos
0
12-02-2008, ora 00:00
paul_c
Nu este medic/terapeut
paul_c
Pt 18 ani masturbarea e normala, e ok... poate fi o forma de autocunoastere. Va recomand petting-ul este un preludiu prelungit ajungand pana la masturbare reciproca (stai linistit nu isi pierde virginitatea)... jucati-va, fiti creativi si o sa vedeti ca e ok...
0
16-02-2008, ora 00:00
alexzabrani
Nu este medic/terapeut
alexzabrani
ms muult de sfat.mi-atzi fost de mare folos.ms mult pt linistea si rabdare pe care ai avuto cand mi-ai explicat asta
0
02-03-2012, ora 01:55
Asher
Nu este medic/terapeut
Asher
Masturbarea nu e buna.Aceasta dependenta nu se rezolva, nu trece dupa casatorie.Daca exista inainte, va exista si dupa...Solutia e simpla-evita orice tentatie, ocupa-te tot timpul cu altceva, ceva util, care te ajuta...Masturbarea nu ajuta, afecteaza creierul, gandirea si intreaga viata...O spun din propria experienta...
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Masturbarea la barbati
  • Mituri despre masturbare
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.