Masturbare aproape zilnic

28-01-2008
alexzabrani
Nu este medic/terapeut
alexzabrani
AM 18 ani si nush sigur dak masturbarea e o problema.pt ca pt mine este o dependenta, , , , , ,.Virgin nu mai sunt.am o prietena care are __ ani si pana la 18 ani nu o dezvriginez pt promisiunea fata de parintzi...ink ceva din cauza pt k ea nu imi ofera sex eu ma masturbez aproape zilnic.poate dauna cu ceva.?? vreau un sfat.VA rog mult.Ori cine...VA rog mult
5 comentarii
0
31-01-2008, ora 00:00
Urs
Nu este medic/terapeut
Urs
da e ceva foarte trasnet o sa simti ca zbori are dreptate karnat
0
01-02-2008, ora 00:00
alexzabrani
Nu este medic/terapeut
alexzabrani
ce ar fii dak mi-atzi sugeo voi.sa vezi cum vatzi simtzi ca nishte zdremte.asa ca ea nu ii zdreamtza.ea e viitoarea mea logodnik si mai tarziu nunta asa ca va rog sa vb frumos
0
12-02-2008, ora 00:00
paul_c
Nu este medic/terapeut
paul_c
Pt 18 ani masturbarea e normala, e ok... poate fi o forma de autocunoastere. Va recomand petting-ul este un preludiu prelungit ajungand pana la masturbare reciproca (stai linistit nu isi pierde virginitatea)... jucati-va, fiti creativi si o sa vedeti ca e ok...
0
16-02-2008, ora 00:00
alexzabrani
Nu este medic/terapeut
alexzabrani
ms muult de sfat.mi-atzi fost de mare folos.ms mult pt linistea si rabdare pe care ai avuto cand mi-ai explicat asta
0
02-03-2012, ora 01:55
Asher
Nu este medic/terapeut
Asher
Masturbarea nu e buna.Aceasta dependenta nu se rezolva, nu trece dupa casatorie.Daca exista inainte, va exista si dupa...Solutia e simpla-evita orice tentatie, ocupa-te tot timpul cu altceva, ceva util, care te ajuta...Masturbarea nu ajuta, afecteaza creierul, gandirea si intreaga viata...O spun din propria experienta...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Masturbarea la barbati
  • Mituri despre masturbare
  •