masturbarea deregleaza metabolismul?

14-02-2009
mondena
Nu este medic/terapeut
mondena
buna am niste intrebari cu privire la masturbare. am 25 de ani si viata sexuala nu am inceputo (sunt virgina :D), dar ma masturbez. nu stiu daca am ajuns la orgasm sau nu. ma umezesc. uneori simt cum se contracta cred ca muschii din interiorul vaginului, picioarelesi parca nu imi mai pot atinge clitorisul. intrebarile mele sunt altele. sunt o persoana energica si cu toate ca nu mananc mult m-am ingrasat mult, eu am o constitutie solida dar acum m-am ingrasat enorm de mult si chiar daca nu mananc nu reusesc sa slabesc. are vreo legatura faptul ca ma masturbez. mentionez ca ma masturbez cam de 2 ani si pana sa incep puteam slabi usor daca ma ingrasam acum nu mai pot slabi respectand aceeasi dieta. chiar inainte de a incepe sa ma masturbez am tinut o cura de slabire si am fost foarte multumita de rezultat dar pe parcurs am pus la loc si peste greutatea pe care o aveam inainte in mai putin de un an, nu stiu ce se intampla. crezand ca voi afla niste raspunsuri m-am hotarat sa merg si la un endocrinolog si la un nutritionist. m-am dus la un endocrinolog si m-a intrebat daca am inceput viata sexuala, am fost uimita ca mi-a pus o astfel de intrebare si nu inteleg de ce. ce ar fi trebuit sa ii raspund? uneori folosesc un vibrator si daca il tin mult pe clitoris incostient parca urinez, tot am incercat sa imi dau seama ce este daca e urina sau nu dar nu am putut sa imi dau seama cantitatea de lichid este destul de mare. ce poate fi?
nu stiu ce sa fac, unde sa ma duc pana la urma sa aflu niste raspunsuri, nu as vrea sa incerc toate sfaturile ca nu imi permit. multumesc
6 comentarii
0
14-02-2009, ora 13:08
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
tu ai orgasm clitoridian. si nu inteleg, te penetrezi sau nu cu vibratorul?(spui k te umezesti, etc.)daca te penetrezi si spui k iti curge un lichid, eu cred k ai orgasm vaginal si ejaculezi...putine femei pot sa ejaculeze. ( si se poate sa nu mai fii virgina daca te-ai penetrat cu vibratorul.)
si din cate am citit eu si m-am informat, stiu k masturbarea nu poate duce la dereglarea metabolismului.
te-ai ingrasat k probabil mananci nesanatos si cu toate k esti energica nu faci sport destul.
si cred k doctorului endocrinolog trebuia sa ii spui adevarulll apropo de ce nu ti-ai inceput viata sexuala? sunt putine fete ca tine in ziua de azi...
sau...ai putea sa ai probleme cu glanda. eu zic sa te apuci de un regim sanatos, lacto-vegetarian cel mai bine, si sa faci si sport.
0
14-02-2009, ora 23:54
mondena
Nu este medic/terapeut
mondena
ma si penetrez dar cand ma penetrez nu ejaculez sau cum ai spus. dar nu e suficient numai sama penetrez si atunci ma ajut si la nivelul clitorisului, nu am patit sa ejaculez decat daca imi pun vibratorul pe clitoris in rest nu patesc asa ceva si nu am inteles despre ce e vorba. viata sexuala nu am inceputo ca nu sunt genul de aventuriera si am iubit dar nu a fost sa fie cu aceea persoana, timpul a trecut nu m-am mai indragostit si am ramas singura iar orbanismul imi cerea am incercat sa fac pasu asta dar nu pot sa ma culc cu orisicine, trebuie sa iubesc.
0
14-02-2009, ora 23:57
mondena
Nu este medic/terapeut
mondena
scuze talida89 ca te intreb ai pregatire in domeniu? am uitat sa spun ca ma duc la endocrinolog am fost si a zis ca imi face dozarea de hormoni si m-a intrebat de viata sexuala ce legatura are endocrinologia si vointa mea de a slabi cu viata sexuala? multumesc oricum pentru raspuns
0
15-02-2009, ora 12:41
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
pai atunci cand ai o viata sexuala, ai si anumiti hormoni eliberati in corp, care da, pot duce la dereglarea/ reglarea metabolismului... cum tu nu ai o viata sexuala, probabil hormonii tai nu au cum sa se "elibereze".
hormonii se manifesta diferit de la om la om. si eu cunosc o fata care pana nu de mult a fost virgina (are 23 de ani)... ea face foarte mult sport, e profesoara de sport si e foarte activa. la ea hormonii se "manifestau altfel"...nu s-a ingrasat, dar era foarte agitata, mereu "topaia", se baga in sufletul omului si era chiar enervanta uneori (ca un copil :))))) ), era copilaroasa, nu putea sa doarma, nu manca. de cand si-a inceput viata sexuala nu o mai recunosc... parca e alta persoana, e linistita, gandeste un pic mai altfel... nu mai pun "stapanire " pe ea hormonii, fiindca sunt "eliberati". poate asa e si la tine.
si uite, daca te-ai penetrat e posibil sa nu mai fii virgina... cand te penetrezi poti sa ejaculezi deoarece, ai un orgasm vaginal. cand iti "masturbezi" clitorisul, ai un orgasm clitoridian... nu ai observat de unde iti "curge acel lichid"? din vagin sau din uretra? daca e din uretra, inseamna ca urinezi, iar daca e din vagin, inseamna k ejaculezi. amandoua sunt "urmari " ale masturbarii si nu e nimic grav.

iti recomand un regim "drastic" dar care da rezultate: fierbe in fiecare 250 de grame de orez (pilaf), condimentat cu sare si piper, si mananca doar pilaful acela in fiecare zi cand ti-e foame, timp de 7 zile...poti sa consumi langa pilaf legume fierte sau murate. si exclude orice altceva din alimentatia ta: paine, dulciuri, sucuri. fa si ceva sport:urca scarile de multe ori, fa abdomene. daca nu da rezultate in 7 zile, mergi din nou la medic.
si ti-am spus, poate ai problema cu glanda tiroida.
bafta.
0
15-02-2009, ora 17:04
mihai-ionut
Nu este medic/terapeut
mihai-ionut
am 28 de ani si 2 luni si as vrea sa stiu daca mai este posibil sa cresc in inaltime.astept raspuns-
0
15-04-2011, ora 16:28
Clau0768639718
Nu este medic/terapeut
Clau0768639718
Domnisoara mondena.. am rezolvarea pentru dumneavoastra..incercati sa dati de mn in privat aveti nr
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici