medicamentele contra anxietatii si menstra!!!

04-10-2011
diana431
Nu este medic/terapeut
diana431
buna! am si eu o intrebare, e posibil ca din cauza medicamentelor contra ANXIETATII (coaxil, anxiar) sa intarzie menstruatia? mentionez ca nu am alte motive de ingrijorare sexul e protejat..si nu cred ca s-a intamplat nimic pentru a putea ramane insarcinata.Pe langa faptul ca sunt intr-o continua panica ca nu-mi trece anxietatea..nu-mi mai doresc inca un motiv de panica..
2 comentarii
0
04-10-2011, ora 18:38
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Daca luati strict medicamentele mentionate: Coaxil si Anxiar nu aveti motive de intarziere a menstruatiei. Cel putin nu din cauza lor.
0
04-10-2011, ora 18:58
diana431
Nu este medic/terapeut
diana431
multumesc! cred ca e pe baza de stres totu'..sper
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Auto-medicația cu medicamente psihotrope - efectele negative ale consumului necontrolat
  • Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.