Menopauza

19-11-2016
Mauc
Nu este medic/terapeut
Mauc
Mama mea in varsta de 48 de ani í s-a oprit ciclul menstrual timp de un an si patru luni timp in care nu a prezentat nici un simptom specific menopauzei(bufeuri, insomnii, dureri de cap, stări de irascibilitate etc)dupa acesta perioada ia venit menstruatia normal cu prezenta durerilor corpul slăbit ameteli si sangerarile sunt abundente.Ce este de facut?Menopauza poate fi cauza celor întâmplate, sau este altceva?Simptomele prezinta un rost, ceva grav sau poate fi ceva normal?Va rog ajutati-ma!Mulțumesc
3 comentarii
0
19-11-2016, ora 16:46
Mauc
Nu este medic/terapeut
Mauc
Imi cer scuze pentru greselile facute acolo am vrut sa zic risc nu "rost" si pentru greselile de ortografie
0
21-11-2016, ora 16:05
Dr. Clinica Marie Stopes
Medicina generala, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes
Buna ziua,

va recomandam sa o programati pe mama dvs. la un consult de ginecologie in primul rand si eventual de endocrinologie daca va fi cazul. Un diagnostic precis nu poate fi pus fara un consult medical, fara a se cunoaste istoricul medical al pacientului, de aceea singura modalitate prin care puteti afla cu exactitate de unde a aparut aceasta dereglare a menstruatiei poate fi numai in urma unui consult de specialitate

O zi buna,
Echipa Medicala marie Stopes
0
26-11-2016, ora 13:16
Mauc
Nu este medic/terapeut
Mauc
Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menopauza si tulburarile psihice
  • Ce este premenopauza - perimenopauza?
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Instalarea târzie a menstruației și menopauzei asociată cu prelungirea duratei de viață
  • Suplimentele de calciu ar putea crește riscul de demență la femei
  •