menstruatia, pe parcursul tratamentului cu anticonceptionale

29-02-2012
iuliana88
Nu este medic/terapeut
iuliana88
De 3 luni i au anticonceptionalele Loget, prescrise de medicul ginecolog. Acum in a 3 a luna mi a venit menstruatia cu o saptamana inainte, desi pilulele nu erau gata, bineinteles ca am continuat sa i au pilulele. E o problema ca mi a venit menstruatia mai repede? Ce trebuie facut?
3 comentarii
0
29-02-2012, ora 11:30
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Se intampla adesea, dar mai ales in primele trei luni, ca "menstruatia" sa nu vina in cele 7 zile de pauza, ci inainte. In special la anticonceptionale cu mai putin hormon, precum Logest, se intampla acest lucru. Fiind o situatie, deocamdata, izolata, urmati-va tratamentul ca si pana acum. Daca se repeta, iar problema devine cu adevarat suparatoare, avand surpriza ca sangerarea sa apara cand nu va asteptati, atunci se poate lua in discutie schimbarea contraceptivului.
0
01-03-2012, ora 18:41
iuliana88
Nu este medic/terapeut
iuliana88
va multumesc enorm, m am ingrijorat putin.
0
02-03-2012, ora 11:26
iuliana88
Nu este medic/terapeut
iuliana88
As mai avea o intrebare, cum de mi a dat ginecologul pastile cu putini hormoni, daca tenul meu e predispus la acnee si sunt si foarte slaba???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •