Menstruatie

29-07-2011
Pati04
Nu este medic/terapeut
Pati04
Buna
Iau anticonceptionale Artizia.Sunt la sfarsitul lunii a4a de utilizare.Menstruatia vine normal cum imi venea si inainte de utilizare.Prima si a2a zi vine mai mult.Este normal?Si mai am inca o nelamurire, ieri am luat pastila cu 7 ore mai tarziu.Se poate intampla ceva?
Astept raspuns.
Multumesc.
1 comentarii
0
30-07-2011, ora 11:46
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
1. Da, este normal pentru anticonceptionale de tip Artizia.
2. Nu aveti motive sa fiti ingrijorata, uitarile de pana la 12 ore nu ridica probleme.
Adaugă un comentariu / răspuns