menstruatie in cantitati reduse

24-05-2008
buia alina
Nu este medic/terapeut
buia alina
Am si eu o intrebare pt care a-si dori un raspuns daca se poate, am menstruatia lunar regulata insa in cantitati foarte mici si pt o scurta perioada (2 zile), acum doresc sa raman insarcinata insa pana acum nimic ( de 5 luni incerc) poate fi menstruatia redusa un motiv?
2 comentarii
0
26-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Trebuie sa va investigati: sa faceti dozari hormonale si ecografie transvaginala.Deasemenea este indicat sa faca si sotul o spermograma.
Toate cele bune.
0
03-03-2010, ora 18:39
Mihaela E
Nu este medic/terapeut
Mihaela E
Buna ziua,

Am mai bine de 1 an si 3 luni de cand iau Mercilon fara pauza.
In dec am facut o ecografie tridimensioanala abdominala( daca se cheama asa)-a fost ok, uter gol -am fost la control pentru ca aveam spotting si s-a redus menstruatia cantitativ. am luat in oct 2009 si in ian 2010 augmentin. dna doctor mi-a sugerat yaz-nu mi-a impus( insa pretul mare de 50 de ron cred ca este nejustificat).
Problema este in prezent ca mentruatia s-a redus f mult, este maro...dureaza 2-3 zile, elimin poate 1-2 cheaguri, dar nu mai vad acel rosu( sange), doar maro.sa mai merg la control?Oare de ce mi se intampla acest lucru? am facut si 2 teste de sarcina la intervale diferite( surecheck-cu urina de dimineata), dar au iesit neg.
Nu stiu ce sa mai cred. Mai mult prietenul meu nu ejaculeaza in mine.

Multumesc anticipat pt raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.