menstruatie intarziata

16-01-2008
deushka
Nu este medic/terapeut
deushka
buna! am 16 ani.Nu am viata sexuala. Prima menstruatie am avut-o la 12 ani. Niciodata ciclul menstrual nu a fost regulat. De vreo 3 luni insa nu mi-a mai venit deloc menstruatia dar am o secretie alba vascoasa si uneori ma cam dor ovarele.Care ar putea fi cauza? va multumesc anticipat
3 comentarii
0
16-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Daca ai fost o fetita NEascultatoare si ai umblat dezbrcatica iarna...ai facut o adnexita, care provoaca si dereglari de ciclu menstrual. E bine sa mergi la un ginecolog !
0
25-07-2008, ora 00:00
Andrei188
Nu este medic/terapeut
Andrei188
buna !vorbesc acuma in numele prietenei mele care are app 17 ani...eu avand 18.Apelez la parerea dumneavoastra deoarece eu personal am dezvoltat o frik fata de intarzierea menstruatiei prietenei mele.Din cate mi-a explicat ea, aceasta perioada a mai intarziat in trecut sa vina (chiar si doua saptamani)...acuam intarziind vreo 3-4 zile...as vrea sa stiu dak o sarcina nedorita ar putea avea loc...(actul sexual a fost cu prezervativ, ejacularea fiind in prezervativ...doar ca la inceput..in faza de peeting a existat o singura "introducere" fara prezervativ...fara nici o ejaculare...).apelez la dumneavoastra pentru ca mie personal imi este frik...nu este momentul in viata noastra pentru o sarcina.iar circumstantele perzente nu sunt deloc favorabile...AS DORI UN RASPUNS CAT MAI URGENT CU PUTINTA !!.acel act sexual a avut loc acumdoua saptamani jumate.va rog dati-mi un raspuns deoarece nu am la cine sa apelez...(nu vreua sa implic familia mea si nici a ei din diferite motive personale). VA multumesc !
0
19-05-2010, ora 17:30
AlinaGab
Nu este medic/terapeut
AlinaGab
Buna ! Am si eu o intrebare. Mi-a intarziat menstruatia aproape 2 saptamani, in ultimele luni aproximativ 7 luni, nu am avut contact sexual.In general imi intarzia cam 2 -3 zile, dar niciodata mai mult.Am scurgeri albicioase, urinez des..de multe ori ma abtin si cateodata apar si dureri dureri.Astept un raspuns !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: