Menstruatie intarziata 6 zile... e gravida?

05-08-2009
juve87
Nu este medic/terapeut
juve87
la prietena mea trebuia sa ii vina ciclu pe 30-31 iulie...si nici pana acuma nu i-a venit si suntem pe 5 august deci i-a intarziat de 6 zile.am avut contact sexual cu ea dar protejat si de fiecare data cand a fost sa ejaculez am scos-o afar.ea e foarte panicata...se tot gandeste ca daca e gravida...se poate asa ceva daca am facut sex protejat si cand a fost sa ejaculez am scos-o afara...astept si yo niste raspunsuri ms fain
4 comentarii
0
06-08-2009, ora 09:26
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Hai sa ne intelegem:metoda voastra de protectie a fost ca nu ai ejaculat inauntru?Pt ca daca asta a fost nu e o metoda de protectie eficienta si e foarte posibil sa apara o sarcina.
0
06-08-2009, ora 23:02
juve87
Nu este medic/terapeut
juve87
am facut azi un test de sarcina sure check si i-a iesit negativ.acuma sunt mai usurat...azi a fost a 7-a zi de intarziere..
0
01-09-2009, ora 21:25
juve87
Nu este medic/terapeut
juve87
in safarsite dupa 1 luna si 5 zile i-a venit ciclu.yeeeeee
0
02-09-2009, ora 22:49
andreina 07
Nu este medic/terapeut
andreina 07
juve87 mai faceti un test de sarcina sau mai bine faceti un control ginecologic ca nu e normal sa intarzie o luna si 5 zile.mult succes.si zine si noua dupa ce sa mai intamplat bafta
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.