menstruatie intarziata

17-09-2011
kta20
Nu este medic/terapeut
kta20
Buna ziua. Am apropae 18 ani si sunt virgina. Am facut peeting cu prietenul meu, iar el a introdus degetele in vaginul meu. Pe moment neam speriat insa cand am fost la medicul ginecolog acesta mia dat verdictul ca himenul meu este intact. Menstruatia mea era regulata (13-15 ale lunii). De aceasta data imi intarzie, iar "semnele" cand aparea sunt inexistente. Exista posibilitatea sa fiu insarcinata chiar daca el nu a ejaculat in apropierea vaginului meu si a atins acolo doar cu mana? Mentionez ca mi s-a manifestat candidoza. Poate fi aceasta o cauza? Mi s-a recomandat sa fac testul dupa 5-10 zile de la intarziere, insa sunt foarte speriata.

Multumesc!
4 comentarii
0
17-09-2011, ora 14:47
simonei
Nu este medic/terapeut
simonei
Sperietura si frica sunt suficiente la multe femei sensibile si fricoase ca tine ca sa creeze amenoree.
Asta este probabil motivul.
0
17-09-2011, ora 19:04
Paula_Brigita
Nu este medic/terapeut
Paula_Brigita
salut nu cred ca trebuiew sa iti faci grij atata timp cat nu ai intrat in contact cu sperma o sa iti vina si mestruatia stai linisttita dar pt tine fati un test ca sa te linistesti multe fete au patit ca tine, )
0
20-09-2011, ora 20:04
d-b
Nu este medic/terapeut
d-b
Buna,
Nu ai de ce sa iti faci griji referitoare la o sarcina.Incearca sa iei Duphaston timp de 5 zile, 1 dimineata si 1 seara. De obicei menstruatia apare intr-n timp relativ scurt dupa ce incepi sa administrezi Duphaston.
Multa sanatate!
0
21-09-2011, ora 15:28
kta20
Nu este medic/terapeut
kta20
Sunt foarte stresata de problema mea. Nu mi s-a mai intamplat sa-mi intarzie atat de mult... Mentionez ca acum 3 zile am facut si un test care a iesit negativ...

Va multumesc mult de tot pentru sfaturi, si astept noi sugestii :D. Pupici!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: