Menstruatie intarziata

13-09-2013
Raluca.Roxana
Nu este medic/terapeut
Raluca.Roxana
Buna ziua sunt Raluca si mi a intarziat prea mult menstruatia, mentionez ca nu am avut menstruatie regulata.Pe 14 iulie am avut contact sexual, dar cu o singura penetrare si mi. A intarziat, dar mi a venit pe 6 iulie si am avut menstruatie normala, calculand cred ca trb sa mi vina pe 3 septembrie dar, de pe data de 5 am avut scurgeri maronii cateva zile, pe 8 am avut contact sexual dar la fel nefinalizat cu 2 3 penetrari.
Menstruatia inca nu mi a venit drept urmare mi a intarziat prea mult.Nu cred ca ar fi vreo sarcina.
M as bucura daca as avea parte si de parerea unui medic.Multumesc
4 comentarii
0
13-09-2013, ora 11:10
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
parerea unui medic cred ca este asemanatoare ca parerea pe care o sa ti-o spun eu acum. avand in vedere ca foarte multe fete posteaza cam aceleasi experiente... primul pas pe care poti sa il faci e ca la 14 zile de la contactul neprotejat sa iti faci unul sau doua teste de sarcina ca sa elimini nedumerirea. e normal sa ai si dereglari ale ciclului menstrual daca esti inca micuta ca si varsta. dar asta nu e o regula. eu am 22 de ani si tot am dereglari (asta ca sa te linistesc un pic). este la fel de posibil ca dupa contactul neprotejat sa fi contactat o candida si din cauza aceea sa ai scurgere maronie dar si intarzieri. (asta ti-o spun din experienta proprie sa nu crezi ca scriu baliverne). deci, mergi si ia-ti un test de sarcina prima data, dupa care, daca tot intarzie, fa-ti o programare la ginecologie. ne auzim!
0
13-09-2013, ora 12:03
Raluca.Roxana
Nu este medic/terapeut
Raluca.Roxana
Scurgerea maronie mi a aparut inaintea contactului sexual, am 20 de ani.si am mai avut contacte sexuale neprotejate, si am avut un singur baiat in viata mea, prietenul meu actual, niciodata nu am patit nimic.Nu cred ca ar fi sarcina, pt ca pe 8 septembrie aveam deja zile de intarziere deci nu aveam cum sa fiu in perioada fertila.
0
13-09-2013, ora 16:03
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Trebuie sa mergi la medic neaparat, aici nu e vorba despre sarcina sau nu, ci sigur ai probleme de natura hormonala ce trebuiesc rezolvate. Daca nu ai fost la ginecolog niciodata pana acum, cu atat mai mult trebuie sa mergi.
0
16-09-2013, ora 11:56
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
posibil sa ai o candida. mergi la ginecolog si se va rezolva. nu amana.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •