Menstruatie intarziata (mai mult decat de obicei)

07-04-2015
Manole Vasilica
Nu este medic/terapeut
Manole Vasilica
Buna ziua. In urma cu 2 saptamani am fost la un control ginecologic, deoarece in afara menstruatiei am avut cateva picaturi de sange. In urma controlului, mi s.a recoltat proba bacteriologica, si mi s.a facut si o colposcopie. Rezultatele analizelor spun ca nu am nimic pe col, ci o colpita, si ovare polichistice. Menstruatia mi.a venit pe 1 martie si m.a tinut 5 zile(ca de obicei). Acum in aprilie ar fi trebuit sa.mi vina pe 1, dar nu. Suntem in 7 si tot nu mi.a venit. Niciodata nu mi.a intarziat mai mult de 4 zile. Mentionez ca pana acum imi venea normal, uneori pe aceeasi data, sau cum am spus mai sus imi intarzia maxim 4 zile, iar contact sexual nu am mai avut de vreo 3 luni. Care ar putea fi cauza intarzierii menstruatiei???
Va multumesc anticipat!
4 comentarii
0
10-04-2015, ora 12:36
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ovarul polichistic.
0
10-04-2015, ora 23:57
Manole Vasilica
Nu este medic/terapeut
Manole Vasilica
Clara_p multumesc frumos pentru ca mi.ai raspuns.
Eu am mai auzit aceasta chestie, cum ca din cauza ovarului polichistic...dar am de ceva timp, si niciodata nu mi.a intarziat atata. Chiar ma ingrijorez..Sa fie si altceva? Dar ma gandesc ca doar ce am fost la control.ma gandeam sa nu cumva sa mai fie si de la colposcopie...nu stiu... :(((
0
11-04-2015, ora 13:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil. Dar nu cred ca e cazul sa va ingrijorati. Sa va faceti Testul Papanicolau o data pe an.
0
18-07-2015, ora 07:49
Delia B
Nu este medic/terapeut
Delia B
Buna. Am o menstruatie regulata de 27 de zile si nu mi'a intarziat niciodata. Planuim sa avem un bebelus cu ajutorul lui Dumnezeu. Mi'a intarziat menstruatie 10 zile, si astazi spre a 11 zi mi'a curs cateva picaturi de sange, primele mai inchise si acum de cate ori ma duc la baie sa fac pipi, mai curg cateva picaturi rosii, crampe mici am doar la uter nu si la ovare. Sanii sunt foarte grei si durerosi, pipi des, pofte putine, mai ametesc din cand in cand, si am o foamee.. Si din prima zi cand mi'a intarziat, simt o presiune pe uter. Am facut un test dupa 7 zile de intarziere, si a iesit negativ. Doctorita mea a spus ca este posibil sa fi facut testul prea devreme si sa fac unul nou pe 20 luni..

Posibil sa fie sangerare de implantare ? Cum e sambata azi nu pot sa imi sun doctorita si sunt foarte ingrijorata. Este menstruatie sau sangerare de implantare?

Astept va rog un raspuns :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: