Menstruatie intirziata, test de sarcina negativ...

01-04-2010
Marcika
Nu este medic/terapeut
Marcika
Salut!La inceputul lunii martie, am avut un contact sexual neprotejat, cu prietenul meu, insa cind a scos penisul mi-a zis ca nu si-a dat drumul, doar persista lichidul seminal dupa spusele lui, adica pe suprafata penisului.Deci la data de 21 martie trebuia sa mi se inceapa ciklul menstrual...dar nu mi sa inceput, am facut doua teste de sarcina si au iesit ambele negative, dar mentionez ca toata luna martie am avut examene la liceu astfel fiind stresata si nelinistita.Acum s-a inceput alta luna, iar azi 1 aprilie ciklul tot nu s-a inceput.Sunt ingrijorata si nu stiu ce sa fac ca sa-mi revina menstruatia, Am mare nevoie de sfatul dvs.Mersi anticipat!
5 comentarii
0
01-04-2010, ora 17:52
mirelaaprilie
Nu este medic/terapeut
mirelaaprilie
si eu sunt in aceeasi situatie, la fel de stresata si am vorbit cu 2 medici si nu am priceput nimic, fiecare avand o alta schema de tratament :(( si am facut si doua teste de sarcina si negative amandoua... si la cat sunt de nebuna as face acum in fiecare zi pana imi vine... doar ca mie trebuia sa inceapa la data de 14 martie, deci deja am mai multa intarziere decat ai tu
0
01-04-2010, ora 18:01
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Menstra se blocheaza si de la stres, griji, sperieturi, raceli, curent, etc. Cu un remediu homeopat potrivit dat dupa o anamenza un medic homeopat o poate face sa reapara ca si la deschiderea unui robinet si aceasta fara a dauna organismului, ci prin faptul ca se vindcea cauza care a dus la oprirea ei.
Acest lucru este ceva cam greu pt. orice medic ginecologi cu hormonii dati la intamplare in astfel de cazuri in speranta ca hormonii rezolva tot. Des mai mult se strica.
Mergeti la un medic homeopat sau... scrieti-mi un mesaj.
0
02-04-2010, ora 14:26
vitory
Nu este medic/terapeut
vitory
buna! am si eu o problema daca ma poate ajuta cineva...am avut contact sexual cu vreo 3 luni in urma...urmatoarele luni am avut ciclul regulat...iar acum e o intirziere de 8 zile...de le ce poate fi aceasta intirziere...SUNT FOARTE INGRIJORATA...HELP
0
08-04-2010, ora 10:25
Papushica
Nu este medic/terapeut
Papushica
ok, dar nu pricep cauza de ce asa mult intirzie(la mine cel mult 7 zile dura intirzierea), dar acum sunt deja 19 zile.Intr-o oarecare masura ma gindesk ca poate fi o sarcina, dar sunt confuza.Nu stiu ce sa mai fac ca sa-mi revina menstruatia din nou.
0
10-04-2010, ora 16:10
kokutza
Nu este medic/terapeut
kokutza
buna!!!problema mea e mai dificila ca toate...am o intarziere de ciclu de 4 luni...teste de sarcina am facut mereu...dar degeaba...:(( ultimele luni am fost si foarte stresata, nu stiu daca asta este cauza uneori imi curge ceva maroniu si foarte putin sange...dar pt o zi:(...ajutati-ma va rog...vreau sa stiu din ce cauza mi se intampla asta...mentionez ca fac sex neprotejat...spuneti-mi va rog ce sa fac sa am din nou un ciclu regulat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testele de sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •