menstruatie lipsa 2 saptamani

24-07-2011
anamaria92
Nu este medic/terapeut
anamaria92
buna. Am 19 ani si am o problema... mi-a intarziat ciclul doua saptamani dar de doua saptamani si cva pana acum cateva zile aveam niste scuregeri vaginale maronii-rosiatice, si de ieri ma dor sfarcurile. Mentionez ca eu si prietenul meu facem sex neprotejat dar are grija sa nu lase in mine.
5 comentarii
0
24-07-2011, ora 20:11
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ar tb sa faci un control ginecologic si eventual un test de sarcina. Cat despre "coitus intreruptus", adica "nu lasa in tine" este relativ, pot exista spermatozoizi si in faza de excitatie, deci nu numai de ejaculare; poti ramane la o adica insarcinata si asa. Simptomele tale pot fi de sarcina, dar si de alte probleme.
Ginecologul te va indruma, nu prea este normal ce ai descris si de la distanta nu ai cum sa fi indrumata corect.
Sanatate!
0
30-07-2011, ora 19:10
anamaria92
Nu este medic/terapeut
anamaria92
Am facut testul si nu sunt insarcinata, o sa merg la ginecolog saptamana viitoare. Multumesc pentru sfaturi.
0
05-08-2011, ora 13:41
anamaria92
Nu este medic/terapeut
anamaria92
Am fost la ginecolog si m-a pus la ecograf sa vada daca sunt insarcinata si nu s-a vazut nimica. Mi-a zis ca ar putea fi sarcina extrauterina deoarece nu se vede pe ecograf si mi-a recomandat sa mai fac un test si daca iese pozitiv sa ma intorc in urmatoarea zi, daca nu atunci mi-a prescris duphaston ca sa imi vina menstruatia. M-am speriat tare cand mi-a zis medicul ca ar putea fi sarcina extrauterina :(
0
05-08-2011, ora 13:42
anamaria92
Nu este medic/terapeut
anamaria92
Apropo, am facut testul si e negativ :)
0
05-08-2011, ora 14:05
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Bravo! ma bucur!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •