menstruatie lipsa..help

15-07-2011
ela, mincu
Nu este medic/terapeut
ela, mincu
buna ziua, am 36 de ani si am probleme cu menstruatia de cativa ani. imi vine odata la 2, 3 5, chiar si 6 luni, am unrmat un tratament cu diane35 in urma cu 1 an jumate si se reglase numai ca prin februarie am inceput un tratament cu seroxat, diane35 nu am mai luat pt ca luasem deja 6 luni si medicul mi-a zis ca e suficient si din 8 martie nu mi-a mai venit din nou, am luat progesteron ptr stimulare dar se pare ca nici asa nu mi-a venit va rog sa-mi spuna cineva daca e normal sa iau progesteron si tot sa nu-mi vina.am terminat pastilele pe 10 iulie..
8 comentarii
0
15-07-2011, ora 22:50
stilnox
Nu este medic/terapeut
stilnox
Urmeaza protocolul pentru infertilitate, care in prima faza regleaza ciclul menstrual. In terapia bowen
0
18-07-2011, ora 13:28
ela, mincu
Nu este medic/terapeut
ela, mincu
nu stiu ce inseamna asta, , daca vreti sa-mi spuneti mai multe v-a sunt recunoscatoare, multumesc!
0
18-07-2011, ora 15:00
Hosta Simona
Nu este medic/terapeut
Hosta Simona
Draga ELA te inteleg perfect cum te simti eu am 33 ani si niciodta nu mi-a venit ciclu fara tratament Am fost la foarte multi medici si totui ok DAR EU TOT ASTEPT CA LUNA DE LUNA sa-mi vina ciclu...DEGEABA imi vine numai daca fac tratament asta e viata si trebuie sa ne acceptam asa cum sintem O ZII BUNA SI SANATATE
0
18-07-2011, ora 16:05
ela, mincu
Nu este medic/terapeut
ela, mincu
S-A INTAMPLAT CUIVA S-A IA UTROGESTAN SI S-A NU-I VINA MENSTRUATIA? CHIAR NU-MI DAU SEAMA DC NU VINE AM LUAT TOATE PASTILELE SI NIMIK..CE AR TREBUI SA FAC IN ACEST CAZ?
0
19-07-2011, ora 13:25
kissbyme
Nu este medic/terapeut
kissbyme
Buna ziua. am o mare problema.mentionez ca am 16 ani, nu am avut relatii sexule pana acum, dar nu stiu de ce nu mi-a venit menstuatia de aproape 3 luni. vreau sa va zic ca nu am avut-o niciodata regulata, imi venea 1 luna, 2, apoi iar nu-mi venea luna viitoare. am vorbit si cu mama despre asta, dar ea spne sa nu ma ingrijorez, ca asa este organismul nostru, al fetelor in aceasta perioada. totusi eu sunt foarte stresata si ingrijorata, ca am citit o gramada de chestii pe net, cum ca daca am probleme cu ciclul, poate nu voi putea avea copii si multe altele, dsp boli etc. sunt foarte disperata, va rog sa ma ajutati, v-as multi din suflet. un sfat, orice e important :)
Va multumesc!
0
22-07-2011, ora 21:33
alinagraur
Nu este medic/terapeut
alinagraur
buna ma numesc alina si am descoperit prin multe analize ca am sindromul ovarian polichistic mia dat doctoru metformin 3 saptamani prima saptamana o pastila pe zi a doua saptamana 2 pastile pe zi si a treia saptamana 3 pastile pe zi si mia zis ca o sa raman insarcinata dar cum sa raman dc eu nu am cc de 3 luni si am dureri ft mari ma poate ajuta cineva dc a facut tratament cu medicamentul acesta si daca a ajutat si cat timp tin sa spun ca nu sunt in tara sunt in londra si aici iti da doar paracetamol am fost la spital la urgenta si am stat 6 ore si mia dat 2 paracetamoli si mia zis dc vreau sa stiu ce am sa mai stau inca 6 ore sunt ft disperata incerc sa raman insarcinata de 10 ani multumesc
0
23-07-2011, ora 19:54
Hosta Simona
Nu este medic/terapeut
Hosta Simona
Draga mea te inteleg perfect SA-TI DORESTI COPIII SI SA NU POTI AVEA eu sint la al treilea am deja 2 copilasi un baiat si o fetita acum imi doresc gemeni.Am 33 de ani si niciodata nu am avut ciclu doar cu tratament nici eu nu locuesc in ROMANIA si am facut trat STIMULARE OVARIANA acum fac trat cu FEMOSTON apoi fac inj cu PUREGON SI IN 2 sapt cu ajutorul lui DUMNEZEU VREAU SA FAC gemeni daca merge dute la dr. si spunei sa -ti faca stimulare ovariana
si vei face copilasi SUCCES REVIN CU NOUTATI
0
05-08-2011, ora 01:14
kissbyme
Nu este medic/terapeut
kissbyme
Vreau sa va multumesc pentru atentie, pentru sfaturi. Intre timp mi-am rezolvat problema, am fost chiar la medic si din fericire nu a fost nimic grav, pur si simplu am inca ciclul menstrual neregulat, dar cu timpul o sa-mi vina normal.(sper :) )
Eram foarte ingrijorata, dar totusi speranta moare ultima! va multumesc si succes in rezolvarea tuturor problemelor :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Menopauza
  •