Menstruatie neregulata

09-02-2019
M...ash
Nu este medic/terapeut
M...ash
Bună, am născut în luna noiembrie o fetita, prin cezariana. Menstruația mi-a revenit pe 02 ianuarie și s-a încheiat pe 05.ianuarie...din păcate a doua menstruatie nu a apărut încă, deja am 10 zile întârziere... Nu am apucat sa folosesc din păcate nicio contracepție, dr recomandând-u-mi sa încep anticoncepționalele în prima zi a menstrei următoare, mi-am reînceput activitatea sexuala după 50 zile de la naștere. Menționez ca nu am alăptat deloc. Ar trebuii sa ma îngrijorez?
2 comentarii
0
11-02-2019, ora 16:44
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

in conditiile in care nu se foloseste contraceptie si nu alaptati exista posibilitatea de a ramane insarcinata; va recomandam sa efectuati un test de sarcina si pe viitor sa va protejati; cu o operatie de cezariana nu este recomandata sa ramenti insarcinata prea repede, aceasta are nevoie sa se vindece si organismul sa se reface

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes
0
12-02-2019, ora 13:18
M...ash
Nu este medic/terapeut
M...ash
Va mulțumesc am sa îmi fac un test! O zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Contraceptia dupa nastere
  • Menstruația după sarcină
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.