menstruatie neregulata

24-08-2012
cristinams
Nu este medic/terapeut
cristinams
Bun deci sa incepem asa.. am niste ingrijorari cu privire la corpul meu.. acum am aproape 17ani. La 14ani mi-a venit menstruatia..dar mi-a venit cateva luni regulat apoi la diferente de cate 3 4 luni cand, cum.. acum un an mi-a venit in august.. apoi in decembrie si de atunci nu mi-a mai venit [deci de 7 luni nu mi-a mai venit(decat ca acum o luna am vazut o pata rosie pe chiloti..dar atat)] asa.. am fost la endocrinologie mi-am facut toate ecografiile si aalea alea totul e in regula..mi-am facut analizele la sange e bine si acolo.. am fost la ginecolog..nici acolo nu mi-au gasit nimic.( Apropo sunt virgina) cei de la ginecologie mi-au spus ca pana la 18 ani se mai intampla sa nu vina.. Dar nu stiu ce sa zic.. In fiecare luna am dureri destul de mari de burta:(..Nustiu ce ar mai trebui sa fac.?! A mai trecut cineva prin asta?
5 comentarii
0
24-08-2012, ora 15:58
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Daca toate testele clinice au iesit ok atunci nu trebuie sa va faceti probleme. Ciclu menstrual neregulat exista mai ales la femeile tinere. Ce se mai poate prescrie sunt anticonceptionale pt reglarea lui, dar acest lucru hotaraste medicul care va trateaza. Durerile se pot ameliora cu medicatie obisnuita, ibuprofen spre ex. Multe femei tinere au aceasta situatie, deci nu va ingrijorati.
0
24-08-2012, ora 16:10
cristinams
Nu este medic/terapeut
cristinams
Multumesc pt raspuns, si cam cand ar trebui sa mai merg sa imi fac analizele ?
0
24-08-2012, ora 16:19
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
este bine sa mentineti legatura cu medicul dvs. si eventual un control la 6 luni/1 an
0
24-08-2012, ora 20:23
ivan dorina
Nu este medic/terapeut
ivan dorina
Buna ziua am si eu o problems este pentru tatal meu :are 47 ani dar nu sta bn cu sanatate din mai multe controale nimeni nu stie ce are toti medici au pareri inpartite...dar sintomele lui are ameteli chiar a si avut caderi din cauza asta de 2 ori, ii amoarte picioarele, se simte tot timpul rau slabit nu are forte, el este umpic mai gras dar din cate analize a facut ar avea ceva la coloana ba ca are ceva la inima ba ca are diabet dar nu are glicemia decat 130 din cate imi amintesc sincer nu stiu ce sa zic ba ca ar avea lipsa in organizm de magnezu. Dumneavoastra ce credeti?multumesc.
0
15-09-2012, ora 18:36
ivan dorina
Nu este medic/terapeut
ivan dorina
Inca astept raspunsul, multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •