Menstruație prelungită

23-04-2019
JustCC
Nu este medic/terapeut
JustCC
Bună ziua! Ultimele doua cicluri menstruale au durat doar 21 de zile, iar de la ultimul (12 martie) menstruația nu mi s-a mai oprit. În fiecare zi sângerez câte puțin. Am mers la ginecolog și mi s-a spus ca am sindromul ovarelor micropolichistice și mi-a dat ca tratament Calciu și Indometacin. Am mers și la endocrinolog, unde mi-a zis ca glanda este ok. Am mers și la analize de sânge, dar încă nu am rezultatul lor încă.
Relatii sexuale am întreținut și asa (protejat). Sa fie și asta o cauza pentru care nu mi se mai oprește?
Cum sa tratez problema?
Mulțumesc de ajutor.
1 comentarii
0
24-04-2019, ora 10:54
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

urmati tratamentul indicat de medic pe perioada recomandata si monitorizati impreuna cu medical, in cazul in care nu aveti rezultate probabil o sa va recomande un alt tratament. Opiniile ce le veti primi pe forum sunt particulare in functie de fiecare pacienta in parte

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes International
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.