Mersul stramb fetiță de 1 an si 4 luni
Buna ziua! Am fost fetiță de 1 an si 4 luni. De la 1 an si 2 luni a început să meargă. Merge pe vârful picioarelor si cu piciorul stâng, mai bine zis cu laba piciorului stâng calcă în interior. Probabil din cauza mersului pe vârfuri nu are nici stabilitate. Nu stiu daca e un motiv de îngrijorare, dar eu chiar imi fac griji. Mentionez ca am facut 2 ecografii de sold si au fost în regulă. În picioare a purtat doar papuci cu talpa flexibilă tikki si in casa a asculta, de multe ori fără ciorapi. Va rog mult sa ma sfătuiți ce sa fac. Oare ar trebui consultat în ortoped? Va multumesc anticipat!
2 comentarii
Buna ziua
Este necesar sa ii faceti fetitei un consult ortopedic, asa cum ati intuit deja. Sanatate !
Este necesar sa ii faceti fetitei un consult ortopedic, asa cum ati intuit deja. Sanatate !
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Întârziere în vorbire/Autism?
- 0Bebe face scaune moi
- 1Întrebare
- 1Ajutor sunt disperata! Mă întreb dacă fetița ar putea avea autism.
- 0Baietel de 1, 5 ani nu răspunde când este strigat și nu arata cu degetul
- 1Bebe nu se ridica in picioare
- 1Anxietate si frica de straini
- 1Bebe calca stramb
- 2Baietel 18 luni - autism sau nu?
- 9Fluturat cap stânga dreapta