metastaza osoasa. URGENT

12-02-2010
federriquin
Nu este medic/terapeut
federriquin
buna ziua. am si eu nevoie de ceva informatii, va rog. mama a fost operata in urma cu 4 ani de cancer de san si, de acum un an si jumatate ii apare, la scintigrafie, un punctulet. din august a inceput sa aiba dureri groaznice si nu ii trece cu niciun tratament. si-a facut un tomograf si ii medicu i-a zis ca are metastaza osoasa. poate sa-mi explice cineva ce naiba e asta? daca e cancer la oasa, de ce nu i-a iesit la scintigrafie? nu se extinde in oase? ei i-a ramas intr-un singur loc. puteti sa-mi spuneti daca exista o clinica, spital privat, orice, in romania, unde sa o vada un medic bun si care sa ne ofere o portita? stiu ca in spania se fac biopsii osoase, dar medicu ei spune ca la noi nu. de ce? se poate inlocui partea de os (apropo, este la nodul fundului si apasa pe nervul scitic) si totul sa fie ok? va rog foarte mult sa-mi raspundeti cat mai repede posibil. -
3 comentarii
0
16-03-2011, ora 20:01
balazsfiviorel
Nu este medic/terapeut
balazsfiviorel
Buna ziua, mama mea este in aceiasi situatie numai ca acele puncte albe de pe radiografie sunt la umar, la gat si pe coloana. A fost operata de cancer la san acum 2 ani la spitalul filantropia. Va rog...un medic bun, o clinica buna din tara s-au din strainatate...milioane de multumiri pt cei care ma pot ajuta.
-*

(*modificat de administrator)
0
05-04-2011, ora 13:55
danielutza_85
Nu este medic/terapeut
danielutza_85
Medicul oncolog al mamelor voastre trebuie sa le ajute in acest caz. In urma cu mai putin de o luna, in urma scintigrafiei si mama mea a fost diagnosticata cu metastaza osoasa(oasele se disemineaza, se sfarama, se macina), dar nu sunt doar punctulete cum sunt la mamele voastre, ci este mult mai grav. Coloana, capul, zona lombara, si umarul ii sunt foarte afectate. Ea acum urmeaza un tratament cu bonefos injectabil se fac perfuzii o data pe luna, pentru intarirea oaselor, si urmeaza sa faca si raze, asa cum a facut si la san acum 4 ani, pentru a distruge celulele canceroase. Fiti alaturi de mamele voastre pentru ca au nevoie de asta, rugati-va pentru ele si pentru sanatatea lor si duceti_va la oncologul de care apartin pentru a le stabili un tratament. Le doresc multa sanatate mamelor noastre si Dumnezeu sa le ajute sa se vindece, sa treaca si peste pasul asta.
0
27-07-2012, ora 11:17
val11gr
Nu este medic/terapeut
val11gr
danielutza_85, te rog sa-mi dai mai multe amanunte despre tratamentul mamei tale si sa-mi spui si daca foloseste si ceva naturist, homeopat, etc
multumesc mult.
o zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: