Mi-a aparut deasupra narii o bula cu apa

29-01-2009
ancativilu
Nu este medic/terapeut
ancativilu
Aseara am mancat foarte iute am simtit deasupra buzei o usturime asemanatoare herpesului si aveam tentatia de a bea ceva acidulat. Am baut o citronada de casa proaspata. Dimineata in schimb m-am trezit cu senzatia de durere deasupra narii deja are aspect de rana din care curge zeama si imi curge nasul ca si cum as fi racita. Ce ma sperie e ca si luna trecuta mi-a aparut chestia asta chiar si forma este aceeasi. Va rog dati-mi un sfat.
3 comentarii
0
29-01-2009, ora 16:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Cu siguranta NU este o problema locala.
este o reactie a organizmuli la regimul tau alimentar.. este defapt un avertisment..
Daca nu opresti consumul de condimente... o sa te trezesti cu o pancreatita de toata frumusetea!
0
01-02-2009, ora 10:49
ancativilu
Nu este medic/terapeut
ancativilu
PANCREATITA poate fi legata de o diaree( 2-3 scaune apoase/ zi ) veche de peste 10 ani. Alcoolul nu intra in pasiunile mele. In schimb mananc multa carne si beau 2-3 cesti de ness/zi. Am peste 100 kg si gatesc cu produse Maggy. Am facut analizele in decembrie deoarece aveam stari de voma tot timpul, mi-au iesit in neregula doar limfocitele- 1, 48 ( 22, 30 ) fibrinogenul-444, colesterolul-248 (ldl 177) si o infectie urinara. Ma puteti ajuta cu un sfat ?
0
01-02-2009, ora 16:10
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Este bine sa mergeti la Un medic gastroenterolog.. sa faceti investigatii serioase.. si la un medic Nutritionist.. care sa va ajute sa va stabiliti un regim alimentar serios si nenociv...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Buberic - Scrophularia nodosa
  •