Mi s-a rupt ata si...

41 comentarii 1 2
0
01-02-2012, ora 17:07
alex 09
Nu este medic/terapeut
alex 09
Mai am ceva de adaugat :D daca persoana cu care o fac este la al 2 lea contact sexual sar putea sa o doara? :D
0
22-04-2012, ora 02:31
aDyTtzZzA
Nu este medic/terapeut
aDyTtzZzA
Am si eu o problema.
Am facut sex cu prietena mea de 16 ani acum o saptamana si 3 zile.dupa ce ma terminat ma luat o usturime la capatul pielii ce acopera capul penisului si a inceput sa se umfle in partea stanga.Dupa aceea am fost am facut baie fierbinte si cand m-am trezit se desumflase dar to ma usutra putin.Cand incercam sa decalotez ma ustura si mai tare...si mi s-a intamplat sa mi se umfle de 2 ori si tot aceeasi usturime cand incerc sa decalotez,
Vreau sa stiu daca e vorba ca se rupe ata sau nu.
0
22-04-2012, ora 12:01
niku009
Nu este medic/terapeut
niku009
nu pot sa intretin relatii sexuale cu prietena datorita atei.nu sa rupt de curand fac sex acum se mai rupe putin sangerez si ustura cand ma vindec incerc iar si acelasi lucru.trebuie sa merg la doctor
0
16-05-2012, ora 09:28
oana2718
Nu este medic/terapeut
oana2718
Buna!E cam ciudat s fiu singura fata d aici, dar numai un baiat cu experienta imi poate da sfaturi.Am multiple orgasme in timpul unui act sexual ce poate dura maxim o jumatate de ora.Inainte de a se casatori cu mine acum 6 ani, o partida de sex dura mult mai mult pentru el cu celelalte, dar s-a adaptat dupa mine.E destul de dezvoltat si nu pot mai mult.Tin sa precizez k eu sunt stramta iar el tot are ata.Mi-e cam jena sa nu stiu asta la cei 27 de ani ai mei, dar daca i se rupe "accidental" ata va deveni mai sensibil si va ejacula mai repede?Va simti mai multa placere?In timpul actului eu nu mai stiu de mine iar el e perfec lucid.As vrea sa fiu eu cea care sa il faca sa uite de el.Va multumesc pentru orice sfat util.
0
01-05-2014, ora 15:21
adi98pascu
Nu este medic/terapeut
adi98pascu
Buna as vrea sava intreb ceva, am facut sex anal cu o femeie si la un moment dat ms-a rupt ata si a curs un pic de sange sincer sa fiu sunt cam speriat si as vrea sa va cer sa imi spunet ce ar trebui sa fac mentiones ca am 16 si nu le-as spune alor mei asa ca daca avet vreun sfat va rog sa imi ziceti ce ar trebui sa fac si daca in caz ca o sa mai am sanerari sau dureri ar fi normal.Multumes?
0
17-02-2015, ora 15:32
andrei ion
Nu este medic/terapeut
andrei ion
Salut !! Am 19 si sunt la 1000 contact sexual, am citit pe aici cu problemele cu ata, si mie mi se rupea treptat dar foarte aiurea azi putin, dupa 4-5 contacte iar se rupea putin era chin mare dar am decis sa o tai, am cumparat un bisturiu si ce am mai avut nevoie, am spalat penisul bine, l-am sters cu spirt si apa oxigenata si in 2 secunde am rezolvat problema, am luat pauza 2 saptamani dar totul e ok. Mentionez ca trebuie sa fi si putin tampit si sa ai curaj sa o tai
0
25-04-2016, ora 11:38
vladu1
Nu este medic/terapeut
vladu1
Daca imi rup ata ma doare ?
0
10-05-2021, ora 21:38
Mihai111112
Nu este medic/terapeut
Mihai111112
Buna seara.am si eu o problema.de ceva timp tot mi se rupe ata la penis. Sa rupt aproape toata.mai este foarte putin în partea de jos.după ce se rupe complet o sa mai pot face dragoste ? { în sensul o sa se mai scoale )( ca am citit pe undeva ca.penisul o sa isi schimbe culoarea si nu o sa mai poti face sex din cauza ca nu se mai scoala.ajutatima va rog
0
12-05-2021, ora 10:23
Siux
Nu este medic/terapeut
Siux
Nu o să ai nici un fel de problemă.
Dar cum s-au rupt?
0
12-05-2021, ora 20:44
Mihai111112
Nu este medic/terapeut
Mihai111112
A început să se rupă încet. Cam de 1 an de zile tot se rupe.O mica rană usturime nu prea mare.în momentul de față mai este foarte putin în partea de jos. prevăd ca intr-o luna nu o sa mai fie deloc.sigur nu este nici o problemă.precizez ca am 32 de ani.actul sexual tine mereu peste 45 de minute.câteodată chiar peste ora
0
13-05-2021, ora 09:03
Siux
Nu este medic/terapeut
Siux
Ok. Va fi ok. Singura obligație este că trebuie să îți păstrezi o igienă strictă pe perioada vindecării fiindcă este o zona predispusa infecțiilor.
Perioada și durată actului sexual este irelevantă.
Voiam doar să știu în ce situații se produc fisurile.
Adaugă un comentariu / răspuns
41 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •