MIca durere perineala! Sa ma ingrijorez sau nu?

30-09-2012
Marcel90
Nu este medic/terapeut
Marcel90
Simt o mica, foarte mica durere intre scrot si anus un pic spre partea stanga. Nici durere nu stiu sa zic daca e ! E mai degraba o senzatie incomoda decat durere! Am citit articole pe net si am vazut ca e posibil sa fie vorba de perineu!
'Durerea' s-a declansat azi-noapte dupa ce m-am masturbat. Am simtit o durere in timpul spasmelor ce au loc in timpul ejacularii si de atunci ma tot supara, din cand in cand apar si mici intepaturi! (din cand in cand insemnand ca am avut doar doua in 20 de ore)
Tin sa mentionez ca probleme cu urinatul nu am absolut deloc. Singura problema ar fi ca e incomoda ! AM incercat sa masej usor acea zona. Durerea dispare in timp ce ma masez dar reapare dupa vreo 5 minute!
CE imi recomandati? Sa ma duc la un consult cat mai repede sau sa mai astept sa vad daca durerea dispare?
VA multumesc anticipat!
1 comentarii
0
31-03-2015, ora 09:10
Cristinel 17
Nu este medic/terapeut
Cristinel 17
Salut!Cum te mai simti? Ai gasit ce probl aveai?Si eu cam la fel am, dar cand stau culcat n am acea durere ca o febra musculara.Am facut urocultura si urina au iesit ok.Vineri merg la alt urolog sa vad ce este.primul urolog mi a facut tuseu rectal si a zis ca e ok psa ul a iesit 0, 8.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: