Miros urat si gust ciudat din gat

24-02-2021
FlorinD123
Nu este medic/terapeut
FlorinD123
Buna ziua, de cativa ani ma trezesc cu un gust de stricat parca in gat si miros foarte urat care persista tot timpul desi ma spal de 5-6 ori pe zi pe dinti, ma clatesc cu apa de gura, etc. Am si limba foarte alba, saliva lipicioasa, vascoasa. Daca imi ating limba sau cerul gurii sau gatul, miroase foarte urat.
Istoric medical:
ORL :
- operatie hipertrofie cornete nazale acum 12 ani
- amigdalita cronica streptococ beta hemolitic in copilarie, am facut moldamin o perioada, de 8-9 ani nu am mai avut nici un episod de amigdalita, insa am observat ca am amigdalele marite, hipertrofiate parca
- diagnostic deviatie de sept

GASTRO:
- helicobacter pylori
- fiere lenesa

Cat timp am luat tratament pentru fiere sau helicobacter nu am simtit vreo ameliorare la problema din gat.

Inca ceva, dimineata in special cand simt aer putin mai rece incepe sa imi curga nasul, o secretie ca apa, si simt secretii si in gat. Aceeasi secretie o am.si cand sunt racit / gripat, nu elimin niciodata muci verzi.


Ce credeti ca ar putea fi?
Multumesc.
1 comentarii
0
24-02-2021, ora 10:10
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1.. Infecții dentare. Radiografii dentare și tratament
2. Amigdalita cu Caseum. Citești pe forum. Cred ca trebuie scoase clasic
3.. Tratamentul de la Gastro este pt. Toată viata. De dorit unul naturist. Și digestia se îmbunătățește doar prin regim corect alimentar tot restul vietii
Dacă nu ții regim. Nu se vindeca stomac intestin niciodata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •