Mirosul extrem al corpului

27-07-2020
Troyd
Nu este medic/terapeut
Troyd
Corpul meu emana un miros extrem de urat asemănător cu sulful, acetona chiar și după duș de ceva timp a început și urina sa aibe un miros puternic de acetona. Mirosul a început sa apară în urma cu 7 luni când am luat vitamina d3 si bilomag probabil arterate din cazua temperaturi din casa care era ridicata. Viata mea devine un chin de fiecare data când sunt nevoit sa ies din casa oameni ma pot mirosi de la distanță am făcut analize pentru ficat, rinichii, glicemie, tiroida toate bune Care ar putea fi problema?
1 comentarii
1
30-07-2020, ora 09:16
cavit
Nu este medic/terapeut
cavit
Nu pot stabili nici o legatura intre aceste produse si problema mirosului.

Substanta rau mirositoare ar putea fi produsa de vreo bacterie care a colonizat tractul digestiv sau pe cel urinar.

Ar trebui facuta o urocultura in prima instanta, pentru problema digestiva ar trebui sa faceti o decontaminare cu antibiotice dupa care sa luati probiotice, rezultatul nu este sigur, si puteti avea probleme digestive daca nu sunti compatibil cu microbii, din preparat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Corpul meu emană un miros urât - cauze posibile
  • Mirosul corporal neplăcut - cauze, tratament, sfaturi utile
  • Relația dintre mirosul corporal și protecția împotriva bolilor
  • Cercetătorii au dezvoltat o metodă de a ținti bacteriile care provoacă mirosul neplăcut de transpirație
  •