Monocite crescute puțin?

04-09-2018
FMadalina
Nu este medic/terapeut
FMadalina
Bună ziua. Nu știu cât trebuie să îmi fac griji despre ceea ce urmează să vă spun dar vreau totuși până ajung la doctor să am o liniște. In urma unor reacții ale corpului cum ar fii : stări de leșin, somnolenta, agitație, nervozitate, irascibilitate, ameteli, dureri de cap, somn agitat si nu in ultimul rand o stare totală de supărare. Am mers să îmi fac analizele crezând că una din cauza ar fii lipsa acută a unor elemente esentiale cum ar fii magenziu sau fier. Surprinzător aceste elemente pe care le bănuiam nu sunt atât de scăzute încât să îmi provoace o stare generala de rau. Analizele au ieșit în felul următor: GLICEMIE SERICA
- Glicemie - met. spectrofotometrie (ser, Konelab 60i) 80 mg/dl 70.00 - 105.00

CALCIU SERIC TOTAL
- Calciu total - met. spectrofotometrie (ser, Konelab 60i) 9.5 mg/dl 8.60 - 10.30

MAGNEZIU SERIC
- Magneziu - met. spectrofotometrie (ser, Konelab 60i) 1.97 mg/dl 1.90 - 2.60

SIDEREMIE
- Sideremie - met. spectrofotometrie (ser, Konelab 60i) 112.5 ug/dl 50.00 - 170.00

Acestea sunt pe partea de biochimie însă ce mă sperie pe partea de biochimie m-ai exact
MONOCITE # 0.92 X10*3/uL 0.24 - 0.80 citind pe internt unele din simptome pot fii usor asociate cu starea mea. Va rog din suflet daca se poate să mă ajutați cu un raspuns să mă pot linisti.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.