Mușchi pubococcigieni

23-06-2021
Iionut.
Nu este medic/terapeut
Iionut.
Bună ziua am și eu nevoie de câteva păreri de la mai multe persoane..
Este bine ca în timpul masturbării când simt ca nu mai pot și îmi vine sa ejaculez sa încordez mușchi pubococcigieni și sa trag sperma înapoi în mine ca să mai pot continua ceva timp. Vreau sa știu dacă îmi poate face rău în timp acest lucru ???
De ceva timp am o problema în legătură cu zona genitala. Am o durere mai mica în testicule și o durere pe penis în timpul zilei din când în când și când urinez simt ca o arsura pe penis. Și mai am o durere mai jos de buric la burta dacă ma apăs puțin. Vreau sa știu dacă problema asta este datorita faptului ca în timpul masturbării când îmi vine sa ejaculez îmi încordează mușchi pubococcigieni și îmi trag spermă înapoi în mine ca să ma rezist puțin timp.. Aștept răspunsuri
6 comentarii
1
23-06-2021, ora 21:29
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Poate fi și o infecție urinară. Faceti o urocultură ca sa vedeți dacă nu- i o problemă medicală.
0
23-06-2021, ora 22:38
Iionut.
Nu este medic/terapeut
Iionut.
Și în legătură cu ce am spus la început. Este ceva normal ca în timpul actului sexual sau în timpul masturbării sa încordează mușchi pubococcigieni și sa trag cât pot spermă înapoi ca să mai pot rezista ? Ma poate afecta cu ceva ceea ce fac eu în timpul actului sau e normal ??
0
05-07-2021, ora 14:03
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Nu ai cum sa tragi sperma inapoi prin contractia muschilor pubococcigieni.
In unele situatii...si in anumite conditii, in timpul actului sexual, un mai bun control al acestei musculaturii poate ajuta
In cazul in care e insa prezenta o infectie urinara.cum probabil e si in cazul tau Ionut.nu ajuta, ci mai degraba poate agrava.

Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu – Psihosexolog
0
05-07-2021, ora 15:20
Iionut.
Nu este medic/terapeut
Iionut.
Și ce îmi recomandați sa fac pentru ca am făcut și analize am mers și la medic urolog care mia dat tratament și tot nicio schimbare. Simt o durere în testicule, o arsură pe penis și o durere în zona pelviana.
0
05-07-2021, ora 17:08
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Ce tratament ti-a dat Ionut pentru senzatia de arsura si usturime ?
Daca nu a trecut intreaba din nou medicul
Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu – Psihosexolog
0
05-07-2021, ora 22:10
Iionut.
Nu este medic/terapeut
Iionut.
Doctorul urolog mi-a dat : Xifia 400mg, Metronidazol 500 mg și Sunvert. Le-am luat asa cum mia spus dar nu prea ma ajutat.
Mi-e îmi este frică sa nu fie o problemă mai gravă, dacă e o infecție ar trebuie sa fie eliminata cu tratament. Aveți idee ce ar putea fi cu aceste simptome ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: