Nas stramb si ochi mai inchis

26-12-2010
gygyscafes
Nu este medic/terapeut
gygyscafes
Buna ziua! Am o problema la care nu am gasit raspuns pe forumul acesta asa ca postez subiect nou. Am nasul stramb spre dreapta si ochiul drept sta mai inchis decat stangul. Am facut un RMN si s-a descoperit ca am sinuzita cronica fronto-maxilo-etmoidala, si leziuni demielinizante milimetrice cu localizare suprattentoriala. Motivul pentru care am efectuat RMN-ul este ca am surditate de perceptie (pierderi cam 90db conform audiogramei) si voiam sa stiu daca am nervul auditiv afectat. Mi s-a spus ca nu, dar nu mi s-a spus si daca imi pot recupera auzul. problema e ca in urma RMN-ului s-au inmultit problemele. Daca puteti sa ma lamuriti si pe mine cel putin cu ce risc cu sinuzita asta si ce inseamna afectiunile demielinizante si daca acestea sunt cauza ca am un ochi mai mic decat altul?
Va multumesc si sper sa primesc un raspuns! Sarbatori fericite si un an nou fericit!!!
1 comentarii
0
26-12-2010, ora 21:33
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
scrie.mi pe mail
1. daca aceste probleme sunt din nastere ( cate ceva despre problemele mamei de sanatate si ce tratamente a facut in timpul sarcinii si cum ai fost nascut, cezariana, nastere normala. si la cate luni, Ce tratamente agresive, injectabile ai primit in 1 an de viata.
2. daca ai avut un traumatizm nazal.. care sa deformeze piramida nazala
3. daca ai fost la ORL.. cu problemele de sinus si auz ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.