Nedumerire, ajutor! oare a fost ciclu sau nu???!!! Sunt protejata sau nu?

19-03-2019
Inessa89
Nu este medic/terapeut
Inessa89
Am început a lua pilula in prima zi de ciclu dar a doua zi deja erau scurgeri maronii de parca s-a terminat ciclul. merg mai departe cu pilulele dar ma gindesc oare a fost ciclu sau nu???!!! Sunt protejata sau nu? Poate nu era ciclu si nu administrez corect dar pilulele?! Nustiu ce sa gindesc...((( multumesc mult
3 comentarii
0
21-03-2019, ora 11:01
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

prima zi de sangerare era in limita timpului cand ar fi trebuit sa apara menstruatia? Daca da cel mai probabil era inceperea menstruatiei, continuati sa luati pilulele conform indicatiei medicului sau prospectului

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes International
0
21-03-2019, ora 12:24
Inessa89
Nu este medic/terapeut
Inessa89
Da era timpul sa se înceapă... Multumesc mult! M-ați liniștit))
0
24-03-2019, ora 00:26
AncaPanca
Nu este medic/terapeut
AncaPanca
Buna ziua, am si eu o nedumerire legata de oprirea anticoncept. Logest. Le-am folosit timp de 1 an si 8 luni si in februarie 2019 adica luna trecuta, le-am oprit dupa ce am terminat folia. Ciclul mi-a venit dupa terminarea foliei. Insa acum in martie, mai precis din 21 martie pana in prezent am o scurgere maronie cu textura mai groasa si in interior e sange, insa nu curge ca la menstruatie, port doar protej slip pt ca sta doar inauntru, nu stiu cum sa spun..problema e ca iubitul meu a ejaculat in mine astazi pt ca el a crezut ca sunt pe stop.. Iar eu nu stiu daca e ciclu sau o sangerare interioara, mie mi se pare ciudat. Nu stiu daca trebuie sa iau pastila de urgenta. Va rog frumos sa imi raspundeti. Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul