Neg in zona fesei

14-08-2019
lorelei8
Nu este medic/terapeut
lorelei8
Buna ziua, sunt disperata, am văzut azi că am un neg rotund, de culoare rozalie pe una dintre fese. Nu mă doare, nu mă deranjează, acum l.am observat. am relații sexuale cu soțul meu, însă analizele de bts pe care el și le.a făcut au fost bune. Ultimul meu Papanicolau a fost făcut în octombrie 2018 și a fost ok. Tot atunci mi.am făcut și niște analize de hiv, sifilis și totul ok. Va rog mult sa imi spuneți ce poate fi, e grav? Locuiesc în străinătate și până in octombrie nu pot sa merg la medic mulțumesc mult
4 comentarii
0
14-08-2019, ora 08:57
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
diagnosticul de certitudine va fi stabilit dupa consult. Probabil este o veruca/papilom/neg care trebuie indepartat prin crioterapie sau solutii.
O zi buna,
dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
0
14-08-2019, ora 09:03
lorelei8
Nu este medic/terapeut
lorelei8
Mulțumesc mult dna doctor. Poate fi ceva grav, malign? Poate aștepta până am consultul în octombrie? As putea sa va trimit o poza? Mii de mulțumiri
0
14-08-2019, ora 09:05
lorelei8
Nu este medic/terapeut
lorelei8
Dna doctor as putea sa va trimit o poza cu negul? Îmi cer scuze daca abuzez, mulțumesc
0
17-08-2019, ora 11:29
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
Nu cred ca este malign. Diagnosticul de certitudine se va stabili in urma examenlui clinic, eventual anatomopatologic, nu pe baza unei
O zi buna,
D Claudia Artenie
Medic primar dermatolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Papiloamele sau negii trebuie extirpaţi? - atitudinea corectă
  • Tratamentul corect al negilor și papiloamelor
  •